Miedziowe w 1 lidze - kolejka do zapomnienia - Miedzioweinfo.pl

Miedziowe w 1 lidze – kolejka do zapomnienia

8 kolejka Fortuna 1 Ligi poszła bardzo kiepsko ekipom z Zagłębia Miedziowego. Chrobry Głogów i Miedź Legnica przegrały swoje spotkania, a Górnik Polkowice zremisował.

To nie był udany weekend. Najpierw Chrobry Głogów nie dał rady zdobyć choćby punktu w starciu ze Skrą Częstochowa, a Miedź Legnica uległa ŁKS-owi Łódź na swoim stadionie. Honor obronił Górnik, ale ten też musiał gonić wynik do ostatnich minut meczu.

Łódź silniejsza

W tym meczu Miedź broniła swojego 3 miejsca, a jej rywalem był goniący czołówkę ŁKS. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego dobrze weszli w mecz, lecz w pierwszej połowie brakowało zdecydowanie strzałów na bramkę. ŁKS także w kwestii tworzenia sytuacji bramkowych był nieco ospały, co sprawiło, że pierwsza połowa skończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej natomiast skutecznością popisali się gracze ŁKS-u. Obrońcy miedzi zostawili zbyt dużo miejsca Ruisowi Pirulo, co Hiszpan skrzętnie wykorzystał wchodząc między dwóch obrońców i strzelając bramkę. Ekipa z Łodzi szybko poszła za ciosem i ponownie za Pirulo. Hiszpan otrzymał dobrą piłkę i szybko popędził na bramkarza Miedzi. Potem dobrze wyczekał Lenarcika i wpakował piłkę do siatki. Potem wynik nie uległ już zmiany i to goście z Łodzi wywieźli z Legnicy 3 punkty.

Za dominację nie ma punktów

Chrobry także nie dał rady zdobyć choćby punktu w 8 kolejce. Trzeba jednak przyznać, że Pomarańczowo-czarni byli zdecydowanie stroną dominującą w tym spotkaniu. Gracze z Głogowa częściej utrzymywali się przy piłce, lecz był problem ze stwarzaniem sobie sytuacji do strzału.

Skra wyszła z innego założenia i po prostu cierpliwie czekała na swoją szansę, a ta przyszła w 80 minucie. Świetne dośrodkowanie z prawej strony boiska i do piłki dopadł Piotr Nocon, który z okolicy piątego metra głową wykończył sytuację. Chrobry szukał jeszcze potem swoich okazji, lecz próby kończyły się bezskutecznie. Ostatecznie to Skra zdobyła trzy punkty, a Chrobry pozostał na 8 miejscu w tabeli.

Remis wydarty w ostatnich minutach

W Polkowicach natomiast liczą się teraz każde punkty. Ekipa Górnika za cel wzięła sobie utrzymanie się w lidze. Rywalem Zielono-czarnych była drużyna Odry Opole, która w poprzednim sezonie balansowała na granicy play-offów. Górnik ku zaskoczeniu naprawdę wziął się do roboty, ekipa z Polkowic była zdecydowanie lepszą drużyną w tym spotkaniu, lecz to Odra strzeliła pierwsza bramkę. W 21 minucie meczu wynik otworzył Karol Nowak, czym zmusił Górnika do odrabiania strat.

Przez większość meczu Zielono-czarni walili jednak głową w mur i nie mogli się przebić przez obronę Odry. Górnik zasłużył jednak na dobry wynik w tym spotkaniu i ich upór opłacił się w 87 minucie. Wyrównanie przyniósł Górnikowi Jarosław Ratajczak, który ustalił wynik na 1:1. W ostatnich minutach działo się już niewiele i ostatecznie drużyny podzieliły się punktami.

Źródło: polsat sport