Miedziowe w 1 lidze - remisy Górnika i Chrobrego. Miedź umacnia się na fotelu lidera - Miedzioweinfo.pl

Miedziowe w 1 lidze – remisy Górnika i Chrobrego. Miedź umacnia się na fotelu lidera

W 23 kolejce Fortuna 1 Ligi wszystkie ekipy z Zagłębia Miedziowego zdobyły punktu. Chrobry i Górnik wywalczyły remisy, natomiast Miedź dopisała sobie 3 oczka.

Kolejka rozgrywana w miniony weekend oraz poniedziałek przyniosła dobre wyniki drużynom z Zagłębia Miedziowego. Wszystkie ekipy zdobyły w tej kolejce punkty, a remis Górnika z Widzewem sprawił, że Miedź Legnica umocniła się na fotelu lidera.

Chrobry Głogów – GKS Katowice – 0:0

Spotkanie, które miało miejsce w Katowicach nie było popisem świetnego futbolu. W trakcie meczu nie zobaczyliśmy ani jednej bramki, lecz to Chrobry był ekipą dominującą. W pierwszej części tego starcia dobrze dysponowany w ostatnim czasie GKS Katowice rywalizował jak równy z równym z głogowską ekipą. Obie drużyny prezentowały równy zbliżony poziom i nikt nie potrafił zdominować rywala.

Sytuacja nieco odwróciła się na przestrzeni drugiej części meczu. Przewagę w posiadaniu piłki miał Chrobry Głogów, który oddał też więcej strzałów na bramkę. Gola jednak nie udało się zdobyć, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Górnik Polkowice – Widzew Łódź – 0:0

W tym starciu faworyt był tylko jeden i była nim łódzka ekipa. Przyjezdni od początku starcia zarysowali swoją dominację. Widzew stale utrzymywał się przy piłce i nie dopuszczał Zielono-czarnych do przejęcia inicjatywy choćby na moment. W 1 połowie nie zobaczyliśmy nawet jednego celnego strzału ekipy gospodarzy.

Wraz z postępem rozgrywek obraz gry tylko się pogłębił, a przewaga Widzewa rosła z minuty na minutę. Po prawdzie Górnik zaczął w końcu oddawać strzały na bramkę rywala, jednak bliżej zdobycia gola cały czas byli przyjezdni. Zawodnicy z Polkowic zaserwowali również swoim kibicom nerwową końcówkę, a to wszystko za sprawą czerwonej kartki Michała Bojdysa. Ostatecznie jednak Górnikowi udało się “dowieźć wynik” i cenny punkt w walce o utrzymanie pozostał w Polkowicach.

Miedź Legnica – GKS Jastrzębie – 2:0

Starcie Miedzi było jedynym z opisywanych tu, w których mogliśmy zobaczyć bramki. Lider tabeli zmierzył się w wyjazdowym starciu ze znajdującym się na samym dnie tabeli, GKS-em Jastrzębie. Jakakolwiek strata punktów nie wchodziła tutaj w grę, tym bardziej, że punkty stracił bezpośredni rywal Miedzi, Widzew Łódź.

Miedzianka szybko zaatakowała swojego rywala i już w 14 minucie gości na prowadzenie wyprowadził Nemanja Mijuskovic. Potem jednak sytuacja mocno się skomplikowała ponieważ sędzia pokazał czerwoną kartkę Julio Carlosowi Martinezowi, co spowodowało, że przez blisko 70 minut Miedź musiała grać w 10.

Strata zawodnika nie spowodowała jednak, że goście schowali się w skorupę i rozpaczliwie bronili wyniku. Miedzi udało się nawet zdobyć bramkę mimo straty gracza. Na dwubramkowe prowadzenie gości wyprowadził Chuca, który ustalił również wynik starcia na 2:0. Dzięki temu zwycięstwu Miedzi udało się odskoczyć drugiemu Widzewowi już na 10 punktów w tabeli.

Źródło: media