Mocna wygrana na zakończenie rundy jesiennej! Górnik Polkowice pokonuje GKS Jastrzębie - Miedzioweinfo.pl

Mocna wygrana na zakończenie rundy jesiennej! Górnik Polkowice pokonuje GKS Jastrzębie

Zielono-czarni z przytupem zakończyli rundę jesienną i pewnie ograli GKS Jastrzębie. Ogromny udział w zwycięstwie miał Arkadiusz Piech, który ustrzelił hat-tricka.
Arkadiusz Piech / fot. Górnik Polkowice

W ramach 19 kolejki eWinner 2 ligi, Górnik Polkowice podejmował na swoim boisku ekipę GKS Jastrzębie. Przed starciem spotkania obydwie drużyny dzieliły zaledwie 3 punkty w ligowej tabeli, więc wygrana Zielono-czarnych mogła spowodować, że przeskoczą oni swoich rywali.

Ponadto był to ostatni mecz przed przerwą zimową, a rozgrywki sportowe wrócą dopiero w lutym 2023 roku. Zawodnicy Górnika chcieli się w dobry sposób pożegnać przed swoją publicznością.

Koncert goli w Polkowicach

Pierwsza połowa nie zwiastowała tego, co czeka nas w drugich 45 minutach. Po nieco ospałej pierwszej połowie Górnik Polkowice przystąpił do szturmu. Wynik meczu otworzył napastnik dobrze znany z ekstraklasowych boisk – Arkadiusz Piech. Po tej bramce mieliśmy fragment gry bez wielu groźnych sytuacji.

To zmieniło się pod sam koniec spotkania, gdy Górnik rozstrzelał się w najlepsze. W 81 minucie spotkania znowu piłkę do siatki wpakował Piech, który powtórzył tę sztukę 6 minut później. Tym razem snajper Zielono-czarnych wykorzystał rzut karny. W ten sposób 37-letni snajper skompletował hat-tricka w tym meczu.

Ostatniego gola dołożył Bartosz Dyszy, który ustalił wynik meczu na 4:0. Dzięki tej wygranej Górnik przeskoczył GKS Jastrzębie w tabeli i obecnie plasuje się na 8 miejscu.

Źródło: media