Apel do Marszałka Senatu poparli lubińscy radni - Miedzioweinfo.pl

Apel do Marszałka Senatu poparli lubińscy radni

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej większością głosów radni poparli apel do Marszałka Senatu RP w podjęcia ustawy o ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Lubin to samorząd jeden z wielu w Polsce, który potrzebuje tych pieniędzy na powstanie po trudnym okresie pandemii – przekonywali radni.

Głosowanie nad uchwałą dotyczącą apelu do Marszałka Senatu RP wprowadzono do porządku posiedzenia w ostatniej chwili. Radni głosowali za podjęciem uchwały w tej sprawie przekonując, że pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy pozwolą na dalszy rozwój miasta i regionu.

– Oj wiele jest tego, na co potrzebujemy tych pieniędzy – fundusze drogowe, szpital który tu mamy otrzymać za obiecane pieniądze. Wszystkie praktycznie inwestycje. Nawet nie wiemy jeszcze czego te plany będą dotyczyły, bo to są pieniądze przeznaczone w dużej puli. To wszystko będzie trwało. Proces legislacyjny. Nam zależy na tym, by jak najszybciej te pieniądze trafiły do poszczególnych jednostek, które będą dysponowały dla m.in. samorządów – mówił tuż przed sesją Tomasz Górzyński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lubinie.

>