Lubin w końcu na liście działających powszechnych punktów szczepień - Miedzioweinfo.pl

Lubin w końcu na liście działających powszechnych punktów szczepień

Od 11 maja osoby, które chcą udać się na szczepienie do powszechnego punktu mogą zdecydować się również na lubiński punkt. System powszechnego podawania szczepionki przeciw COVID-19 ruszył w Lubinie 11 maja. Personel medyczny w hali RCS na pierwszy dzień zaplanował szczepienie 500 osób.

Lekarze i pielęgniarki Miedziowego Centrum Zdrowia, Regionalnego Centrum Zdrowia, Medycyny Pracy i Medicusa ruszyli ze szczepieniami w powszechnym punkcie, który od wtorku 11 maja zaczął działanie w hali RCS w Lubinie.

– Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00. Rejestrując się na stronie rządowej już można wybierać nasz punkt. Każdy, kto przyjdzie udaje się do informacji tuż przed wejściem do hali. Wewnątrz czekamy na kwalifikację a po szczepieniu po 15 minutach możemy wracać do domu – mówi Arleta Kidacka-Wnuk, miejski koordynator ds. szczepień.


Jak mówią organizatorzy, wiele osób, które się zarejestrowały, nie stawiło się już w pierwszym dniu działania punktu. Każdy, kto przybywa na iniekcję, powinien koniecznie trzymać się wyznaczonych godzin. Jak podkreśla personel, to ważne, by zachować płynność obsługi pacjentów i szczepić bezpiecznie.

>