Polkowice. Górnik wygrywa pierwszy sparing. Nowy nabytek z bramką - Miedzioweinfo.pl

Polkowice. Górnik wygrywa pierwszy sparing. Nowy nabytek z bramką

Górnik Polkowice z pierwszym zwycięstwem w serii sparingów. Rywalem Zielono-czarnych była Carina Gubin

Zielono-czarni wygrali w pierwszym sparingu przed wznowieniem rozgrywek. Trener Grzegorczyk chciał wykorzystać ten czas na sprawdzenie nowych wariantów taktycznych oraz na ocenę dyspozycji swoich zawodników.

Pierwszym rywalem polkowickiej drużyny była ekipa na co dzień grająca szczebel niżej, w III lidze, Carina Gubin. Szkoleniowiec Górnika postanowił wykorzystać okazję do przetestowania wszystkich swoich zawodników. W obydwu połowach wystawił dwie różne jedenastki.

Sparing dla Górnika

Wynik meczu otworzył nowy nabytek drużyny, Michał Czarny. Obrońca świetnie ustawił się do dośrodkowania Jarosława Ratajczaka i strzałem głową otworzył wynik meczu w 29 minucie. Zaledwie cztery minuty później prowadzenie było jeszcze wyższe. Strzał na gola zamienił Rafał Karmelita.

Po zmianie stron doszło do wymiany zawodników. Polkowiczanie nie strzelili już bramki, za to gola kontaktowego udało się zdobyć Carinie.

Ostatecznie, Górnik Polkowice zwyciężył mecz wynikiem 2:1. Kolejne sparingowe starcie Zielono-czarni rozegrają już 18 stycznia. Ich rywalem będzie Odra Opole.

Źródło: gmina Polkowice