Górnik Polkowice wygrywa wyjazdowy sparing z Chrobrym Głogów - Miedzioweinfo.pl

Górnik Polkowice wygrywa wyjazdowy sparing z Chrobrym Głogów

Zielono-czarni zwyciężyli z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Bramki strzelali Michalec, Burka i Baranowski.
Górnik – Chrobry | fot. Górnik Polkowice

Przerwa między sezonami, to nie tylko czas transferów, ale przede wszystkim treningu oraz trenowania nowych wariantów taktycznych.

W ten weekend na przeciwko siebie stanęły dwie ekipy z Zagłębia Miedziowego: Chrobry Głogów oraz Górnik Polkowice. Ci pierwszy są obecnie w trakcie przebudowy składu. Wszystko spowodowane tym, że wiele ekstraklasowych ekip podkupiło gwiazdy Pomarańczowo-czarnych, po niesamowicie udanym sezonie 2021/22.

Górnik Polkowice też znajduje się pod niemałą presją – kibice oczekują powrotu do Fortuna 1 Ligi, po spadku do niższej klasy rozgrywkowej na zakończenie poprzedniego sezonu.

Górnik zwycięża w Głogowie

Zielono-czarni całkiem dobrze zaprezentowali się w trakcie wyjazdowego spotkania w Głogowie i pokonali swoich rywali 2:1, strzelając zwycięską bramkę w końcówce starcia.

Mecz rozpoczął się jednak lepiej dla Pomarańczowo-czarnych. Na prowadzenie wyprowadził głogowian obrońca – Michał Michalec. Radość Chrobrego trwała jednak zaledwie ponad 10 minut. Gola wyrównującego strzelił Dawid Burka. Do końca pierwszej połowy gry na tablicy wyników widniał remis – 1:1.

Druga połowa przebiegała dosyć spokojnie i dopiero w 82 minucie przyszło rozstrzygnięcie. Bramkę dla Górnika strzelił 21-letni napastnik – Filip Baranowski, czym dał Zielono-czarnym zwycięstwo w całym spotkaniu.

Źródło: media