Nadal na czele tabeli! Polkowiczanki pokonują Valencię Basket - Miedzioweinfo.pl

Nadal na czele tabeli! Polkowiczanki pokonują Valencię Basket

Zawodniczki BC Polkowice utrzymały pozycję lidera w rozgrywkach Euroligi Kobiet. Na swoim parkiecie pokonały Valencię Basket.

Świetna forma Polkowickich koszykarek wciąż trwa. W starciu z Valencią Basket zawodniczki z Zagłębia Miedziowego wypracowały sobie sporą przewagę w dwóch pierwszych kwartach, dzięki czemu zwyciężyły spotkanie. W efekcie dalej okupują one pozycję lidera tabeli Euroligi Kobiet.

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla zawodniczek trenera Kowalewskiego. Zwyciężyły one pierwszą kwartę wynikiem 24:18, dzięki czemu mogły ze spokojem podejść do kolejnych etapów starcia.

W drugiej kwarcie było równie dobrze jak w pierwszej. Polkowiczanki zwyciężyły ją wynikiem 20:15, dzięki czemu miały 11 punktów przewagi w połowie meczu.

Nerwowa końcówka

Potem do gry wróciły koszykarki z Valencii. Rzuciły się one do odrabiania strat, a trzecia kwarta padła ich łupem. Zwyciężyły ją wynikiem 21:17.

Ostatnia kwarta zapowiadała się bardzo nerwowo, bowiem rywalki BC Polkowice utrzymały tempo i ponownie dyktowały warunki na parkiecie. Szczelna defensywa pozwoliła jednak utrzymać wynik i ostatecznie gospodynie z Polkowic wygrały ten mecz wynikiem 76:73.

Kolejne spotkanie w ramach EuroLigi Kobiet, BC Polkowice rozegrają już niedługo. 14 grudnia zmierzą się one z zawodniczkami Bourges Basket.

Źródło: media