Ogromne emocje w Pradze. Polkowickie koszykarki pokonały mistrzynie Czech! - Miedzioweinfo.pl

Ogromne emocje w Pradze. Polkowickie koszykarki pokonały mistrzynie Czech!

Polkowickie koszykarki z bardzo ważnym zwycięstwem! Po wygranej zrównały się w tabeli z liderkami tabeli.

W Europejskich rozgrywkach polkowickie koszykarki radzą sobie wręcz wyśmienicie. Na ten moment zwyciężyły one trzy mecze i przegrały zaledwie jeden – z Virtus Bologna. Na szczególną uwagę zasługuje ostatnia wygrana, koszykarki z Zagłębia Miedziowego pokonały liderki tabeli, zawodniczki USK Praga.

Spotkanie już od pierwszej kwarty było nieziemsko wyrównane, a na praskim parkiecie mogliśmy oglądać świetne widowisko. Ostatecznie pierwsza część meczu padła łupem gospodyń. Zwyciężyły ją one wynikiem 21:19.

W drugiej kwarcie karta się odwróciła i po kolejnym równym boju to koszykarki BC Polkowice wyszły na prowadzenie w całym spotkaniu. Zwyciężyły one drugą kwartę wynikiem 23:18.

Kibice mogli zwątpić w koszykarki w trzeciej kwarcie. Tam zawodniczki z Pragi pokazały dlaczego są obecnie na czele Euroligi Kobiet. Dosyć pewnie zwyciężyły one trzecią kwartę wynikiem 30:23. Oznaczało to, że przed ostatnią kwartą BC Polkowice muszą nadrobić 4 punkty, aby myśleć o wygranej i doskoczeniu do swoich rywalek w tabeli.

Ta sztuka udała się i to zawodniczki z Polkowic wyszły z tego meczu z tarczą. Wygrały one ostatnią tercję 18:11 i w konsekwencji cały mecz wynikiem 83:80.

Kolejne spotkanie w Eurolidze Kobiet koszykarki BC Polkowice zagrają w grudniu, ich rywalkami będą zawodniczki hiszpańskiej Valencii.

Źródło: gmina Polkowice