Polkowickie koszykarki o krok od finału Energa Basket Ligi Kobiet - Miedzioweinfo.pl

Polkowickie koszykarki o krok od finału Energa Basket Ligi Kobiet

Zawodniczki z Polkowic prowadzą już 2:0 w półfinałowej serii przeciwko Gorzowowi Wielkopolskiemu. Jedna wygrana dzieli BC Polkowice od finału.

Przed koszykarkami z Polkowic ogromna szansa, aby już w kolejnym starciu awansować do finału rozgrywek Energa Basket Ligi. Będzie to szansa na odzyskanie utraconego przed dwoma laty tytułu mistrzowskiego na rzecz Arki Gdynia.

W drugim starciu tych dwóch drużyn polkowickie koszykarki całkowicie zdominowały swoje rywalki. Już pierwsza kwarta pokazała nam, kto zamierza dyktować tempo spotkania. Zawodniczki BC Polkowice po pierwszej części rozgrywek wyszły na 8-punktowe prowadzenie, a w drugiej kwarcie dołożyły do przewagi kolejne 5 oczek.

Absolutna dominacja przyszła w kwarcie numer 3, którą zawodniczki z Zagłębia Miedziowego zwyciężyły aż 24:5. Po tak okazałym zwycięstwie w trzecim etapie meczu przeciwniczki BC Polkowice straciły absolutnie wolę walki, a i Czarno-pomarańczowe nieco zwolniły tempo. Ostatecznie to polkowickie koszykarki wyszły zwycięsko z tego starcia miażdżąc swoje rywalki aż 82:48. Dzięki tej wygranej prowadzą one w serii już 2:0 i potrzebują zaledwie jednego zwycięstwa, aby grać w wielkim finale.

Tam najprawdopodobniej nie doczekamy się rewanżu za zeszłoroczny finał z Arką Gdynia, ponieważ zawodniczki z Trójmiasta przegrywają obecnie 0:2 w serii z AZS-em UMCS Lubin.

Kolejne starcie polkowickich zawodniczek odbędzie się w tę sobotę, 2 kwietnia. Tym razem spotkanie będzie miało miejsce w Gorzowie Wielkopolskim. W przypadku zwycięstwa zawodniczki BC Polkowic będą czekały w wielkim finale na zwycięzcę pary – Arka Gdynia AZS UMCS Lubin.

Źródło: media