Polkowickie koszykarki o krok od mistrzowskiego tytułu - Miedzioweinfo.pl

Polkowickie koszykarki o krok od mistrzowskiego tytułu

Zawodniczki z Polkowic prowadzą 2:0 w serii przeciwko AZS-owi Lublin. Wygrana w kolejnym meczu da koszykarkom tytuł mistrzowski.

Finałowa seria Energa Basket Ligi Kobiet wchodzi właśnie w decydującą fazę. Rozegrany zostały już dwa spotkania w których górą były koszykarki z Polkowic. Zawodniczki MKS-u w drugim starciu dobitnie pokonały swoje rywalki z Lublina i są tylko o krok od odzyskania tytułu mistrzyń Polski.

Po pierwszym starciu można było mieć wątpliwości – zawodniczki z Polkowic wprawdzie wygrały spotkanie, lecz w ostatniej kwarcie koszykarki z Lublina były bardzo blisko odrobienia strat. Drugie starcie wyglądało już jednak zgoła odmiennie.

Wątpliwości można było mieć po pierwszej kwarcie – ta została zwyciężona przez lublinianki 20:19. Potem jednak przyszło przebudzenie zawodniczek MKS-u. Druga kwarta w pewnym stylu padła łupem polkowiczanek. Koszykarki z Zagłębia Miedziowego zwyciężyły ją 33 do 22. Od tego momentu gra koszykarek z Polkowic wyglądała już o wiele lepiej. Ostatecznie całe starcie zakończyło się pewnym zwycięstwem 89:72.

Koszykarki MKS-u są tylko jedno zwycięstwo od upragnionego mistrzowskiego tytułu. Jeżeli uda się im zwyciężyć starcie w Lublinie, to zawodniczki z Polkowic po 3 latach ponownie zdobędą mistrzostwo kraju.

Źródło: MKS Polkowice