Dwa przystanki w Zagłębiu Miedziowym z rządowego Programu budowy i modernizacji przystanków kolejowych na lata 2020-2025 - Miedzioweinfo.pl

Dwa przystanki w Zagłębiu Miedziowym z rządowego Programu budowy i modernizacji przystanków kolejowych na lata 2020-2025

Zgodnie z założeniami Ministerstwa Infrastruktury, programem budowy i modernizacji przystanków kolejowych zostaną objęte: Legnickie Pole i Ścinawa.
pixabay.com

Portal DolnyŚląskInfo.pl donosi, że w Ministerstwie Infrastruktury już w listopadzie rozpoczęły się konsultacje publiczne Programu budowy i modernizacji przystanków kolejowych na lata 2020-2025. Mają one na celu poprawę dostępu komunikacyjnego w regionach. Szczegółowe informacje dostępne poniżej:

Legnickie Pole i Ścinawa objęte programem

W ramach rządowego programu ma powstać nowy przystanek w Legnickim Polu. Szacunkowy koszt inwestycji przy linii kolejowej 137 będzie wynosił około 4,2 mln zł.

Natomiast zadanie w Ścinawie dotyczy modernizacji przystanku. Całość wyceniono na 5 mln zł.

Program otwarty na zmiany

Ministerstwo infrastruktury podaje, że uwagi dotyczące programu można zgłaszać do 2 stycznia 2021 r. Natomiast lokalizacje przystanków oraz stacji, zakres zadań, nazwy czy inne kwestie będą przedmiotem dodatkowych konsultacji z lokalnymi interesariuszami.