Lubińskie Muzeum Historyczne przybliży nam historię walk polskich żołnierzy m.in. w Afryce w trakcie II WŚ - Miedzioweinfo.pl

Lubińskie Muzeum Historyczne przybliży nam historię walk polskich żołnierzy m.in. w Afryce w trakcie II WŚ

Lubińskie Muzeum Historyczne zamierza przybliżyć nam kolejny etap polskiej historii. Konkretnie, działania polskich żołnierzy w Afryce i na Morzu Śródziemnym.
fot. Lubin.pl

Muzeum postanowiło zmienić swoją wystawą i zainteresować ludzi innym etapem z historii Polski. Etap ten jest kiepsko podejmowany w szkołach, a jednak jest bardzo interesujący. Tym razem muzeum przenosi nas do Afryki i na Morze Śródziemne, gdzie Polscy żołnierze także walczyli z Niemcami.

Dostępne będzie m.in. pięć ogromnych map, przedstawiających zmagania polskich żołnierzy. Jedna z nich przestawia zmagania o miasto znajdujące się w Libii, Tobruk. Walki o nie toczyły się aż 4 miesiące.

fot. lubin.pl

Największą atrakcją jest jednak wiernie odwzorowane wnętrze okrętu podwodnego. Ukazuje one w jakich warunkach musieli żyć i walczyć żołnierze działający właśnie w jednostkach podwodnych.

Wystawa ma potrwać do końca października, jednak muzeum zaznacza, że jeśli pogoda będzie dopisywać, to możliwe jest nawet przedłużenie wystawy do 11 listopada.

Następna wystawa ma się tyczyć przede wszystkim osoby gen. Władysława Andersa i jego oddziałów.

>