Poczucie winy sprawiło, że połamał prawo jazdy na oczach policjantów - Miedzioweinfo.pl

Poczucie winy sprawiło, że połamał prawo jazdy na oczach policjantów

Mężczyzna dwa razy w ciągu dwóch dni został zatrzymany przez tych samych policjantów. W ramach ukarania podarł swoje prawo jazdy.
fot. KPP Polkowice

Historia ta ma dwie części, lecz tych samych aktorów. Grębociccy policjanci w trakcie patrolu na terenie Polkowic zatrzymali 24-letniego mężczyznę do kontroli. Policjanci od razu zauważyli, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków ze względu na jego nadpobudliwe zachowanie. Podejrzenia okazały się słuszne, co potwierdziło badanie narkotesterem. 24-latek nie miał przy sobie prawa jazdy, jednakże to bez znaczenia ponieważ obecnie policjanci zatrzymują prawo jazdy w sposób elektroniczny.

Dwa dni później ci sami policjanci pełnili służbę już na terenie Grębocic i ponownie spotkali mężczyznę. Sytuacja się powtórzyła, narkotest ponownie potwierdził obecność narkotyków w ciele mężczyzny. Tym razem oprócz metamfetaminy pojawiła się także amfetamina. W tym momencie stało się coś co zaskoczyło funkcjonariuszy. 24-latek tym razem miał przy sobie prawo jazdy, ale w związku z poczuciem winy stwierdził, że ukaże się sam i połamał dokument na oczach policjantów. Co ciekawe był on świeżo upieczonym kierowcą ponieważ prawo jazdy odebrał zaledwie 1.5 miesiąca wcześniej.

Samodzielne ukaranie nie sprawiło jednak, że sprawa została zamknięta. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

>