Powstają drogi i kanalizacja dla Polesia - Miedzioweinfo.pl

Powstają drogi i kanalizacja dla Polesia

Nowe osiedle Polesie w Lubinie, które powstanie za Parkiem Leśnym będzie miało do czerwca 2022 nowe drogi dojazdowe i sieci kanalizacyjno-deszczowe. Prace trwają, a inwestycja warta 31 mln zł miasto będzie kosztowała zaledwie 7 mln, bowiem reszta to pieniądze z dotacji zewnętrznych.

Ruszyły prace nad przygotowaniem sieci komunikacyjnej i kanalizacyjnej dla nowego osiedla Polesie. Choć działku budowlane jeszcze nie zostały sprzedane do końca, to nowy teren do czerwca 2022 doczeka się najważniejszej infrastruktury, jak drogowa, oświetleniowa i kanalizacyjna.

– Nowe drogi i oświetlenie powstaną na odcinku ponad 4 km, w tym zawiera się także droga dojazdowa od strony ulicy Gajowej – mówi Marcelina Falkiewicz, rzecznik prasowy prezydenta Lubina. To tam pod koniec lutego wycięto w tym celu sporo drzew.

W chwili obecnej zdejmowane są warstwy ziemi w przyszłych pasach drogowych.

– Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej. W ramach tej inwestycji najpierw ma powstać kanalizacja deszczowa, sanitarna i wodociągowa dla całego osiedla a następnie zajmiemy się infrastrukturą drogową i oświetleniem – dodaje rzeczniczka.


Całość inwestycji to 31 mln złotych, z czego 12,5 mln zł to Regionalny Program Operacyjny województwa, a 11,5 mln to dofinansowanie z Krajowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

>