Próba włamania przy użyciu śrubokrętu w Polkowicach - Miedzioweinfo.pl

Próba włamania przy użyciu śrubokrętu w Polkowicach

Grupa złodziei z Polkowic próbowała okraść sklep komputerowy, teraz zajmie się nimi polkowicka policja.
fot. KPP Polkowice.

W styczniową noc, trójka złodziei próbowała dokonać kradzieży w sklepie komputerowym w Polkowicach. Przestępcy zakładali, że włamią się do sklepu komputerowego w Polkowicach, a następnie ukradną znajdujący się w środku sprzęt komputerowy.

Nagranie z monitoringu ukazało jednak, że próba włamania nie będzie taka prosta. Sprawcy, po kilku minutach bezskutecznych prób zrezygnowali z planu kradzieży i odeszli z miejsca zdarzenia. Okazało się, że śrubokręt był niewystarczającym narzędziem do dokonania włamania.

Sprawa trafiła do policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Policjanci początkowo nie posiadali wystarczającego materiału dowodowego, jakim był monitoring niskiej jakości, lecz ostatecznie zdemaskowali sprawców zdarzenia.

W następstwie tego czynności operacyjne policjantów doprowadziły ich do trójki podejrzanych. Najmłodszy z nich, 19-letni mężczyzna, był doskonale znany mundurowym w związku z wcześniejszymi kradzieżami jakie popełnił. Jego partnerami byli 28-letni mieszkaniec gminy Polkowice oraz 22-latek z gminy Grębocice.

Zostały im postawiony zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za który karą może być nawet 10 lat pozbawienia wolności.

>