Kalendarz Seniorzy seniorom - Miedzioweinfo.pl

Kalendarz Seniorzy seniorom

2020 r. już za nami, więc nadszedł czas na zmianę kalendarzy. Seniorzy, aby pokazać piękno dojrzałych psów, przygotowali niezwykły kalendarz.
pixabay.com

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zawsze wiernie trwa u boku swojego opiekuna. Jednakże nie wszyscy właściciele są świadomi odpowiedzialności jaką pociąga za sobą posiadanie zwierzęcia. Coraz częściej czworonogi, w różnym wieku, trafiają do schronisk. Mimo, że wśród społeczeństwa wzrasta świadomość potrzeby adopcji, to starsze psy rzadko znajdują nowy dom.

Do akcji promującej adopcję starczych czworonogów, włączyli się seniorzy z Centrum Seniora przy Legnickim Centrum Kultury. Stworzyli oni kalendarz Seniorzy seniorom na 2021 r.

Seniorzy seniorom

Akcja Seniorzy seniorom ma na celu pokazanie piękna dojrzałego psa. Autorzy liczą, że dzięki temu los starych psów się polepszy i więcej osób będzie chciało dać im nowy dom.

Zdjęcia do kalendarza zrobiono w czerwcu 2020 r. na terenie schroniska w Legnicy. W sesji udział wzięli seniorzy z Centrum Seniora LCK, pracownicy Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej oraz psy-seniorzy ze schroniska. Wykonaniem zdjęć zajęła się Monika Skibińska.

Schronisko już poinformowało, że dzięki inicjatywie wielu psich seniorów znalazło już nowe domy.

Jak kupić kalendarz?

Starsze psy potrzebują kompleksowej opieki medycznej, dlatego tak ważne są darowizny. W podziękowaniu za przekazane pieniądze, darczyńcy otrzymają schroniskowy kalendarz “Seniorzy seniorom”.

Istnieje również możliwość wpłacania darowizn na konto Urzędu Miasta Legnicy: 40 1240 1473 1111 0000 2521 2040, w tytule wpisując Wpłata na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy.

Szczegóły związane z otrzymaniem kalendarza można uzyskać pod tel. 602 173 842 lub poprzez e-maila: schronisko@lpgk.legnica.pl

>