Sensacja w Eurolidze! Polkowickie koszykarki pokonały Fenerbahce - Miedzioweinfo.pl

Sensacja w Eurolidze! Polkowickie koszykarki pokonały Fenerbahce

Ogromne zaskoczenie w Polkowicach! Lokalne koszykarki pokonały renomowane Fenerbahce w Eurolidze Kobiet.
BC Polkowice – Fenerbahce / fot. BC Polkowice

Sensacja! takim słowem najlepiej opisać starcie BC Polkowice z drużyną Fenerbahce w Eurolidze Kobiet. Koszykarki z Zagłębia Miedziowego ku zaskoczeniu pokonały zawodniczki z Turcji na swoim parkiecie.

Już pierwsza kwarta sugerowała nam, że będzie to bardzo interesujące i równe spotkanie. Polkowiczanki grały bardzo rozważnie i pewnie, dzięki czemu pierwszy etap gry zakończył się remisem 17:17.

Jak się okazało był to jedynie wstęp, a w z każdą kolejną kwartą nasze zawodniczki tylko zyskiwały przewagę. Po raz pierwszy na prowadzenie wysunęły się w drugiej kwarcie, którą wygrały aż 20:11.

W ten sposób przyjezdne zmuszone były gonić wynik, lecz w tej gonitwie popełniały sporo błędów. Efektem tego było dalsze pogłębienie przewagi. Trzecia kwarta padła łupem BC Polkowic.

Najmocniejszy cios przyszedł jednak w ostatniej, czwartej kwarcie. Zawodniczki Fenerbahce raczej straciły już nadzieję na wygraną w tym spotkaniu, lecz koszykarki z Polkowic nie miały litości. Ostatnia kwarta także została przez nie zwyciężona, i to drastycznie – 20:8. Ostateczny wynik meczu był pokazem dominacji gospodarzy. BC Polkowice pokonały Fenerbahce aż 73:46.

Kolejny mecz w Eurolidze Kobiet koszykarki z Polkowic rozegrają już w Grecji. Ich przeciwniczkami będą zawodniczki Olympiakosu.

Źródło: gmina Polkowice