BC Polkowice ze złotym medalem Mistrzostw Polski w Koszykówce! - Miedzioweinfo.pl

BC Polkowice ze złotym medalem Mistrzostw Polski w Koszykówce!

Polkowickie koszykarki zdobyły upragnione złoto. W trzecim meczu finałowej serii nie dały szans rywalkom z Lublina.

Po dwuletniej przerwie puchar Mistrzostw Polski Kobiet w Koszykówce wraca do Polkowic. Zawodniczki BC Polkowice były w tym roku niezaprzeczalnie najlepszą ekipą w kraju i w pełni zasłużyły na mistrzowski tytuł.

Seria finałowa z ekipą AZS-u Lublin rozpoczęła się jednak od niepewności – w pierwszym starciu polkowiczanki wygrały zaledwie dwoma punktami, lecz w kolejnym meczu w serii zmiażdżyły swoje rywalki. W środę odbyło się, jak się okazało, ostatnie starcie w finale. Koszykarki BC Polkowice przyjechały do Lublina, aby przypieczętować trzecie zwycięstwo i w konsekwencji wygrać mistrzostwo.

Zawodniczki z Lublina walczyły jak lwice, aby zachować szansę na powrót w tej serii. Po trzech kwartach prowadziły one nawet jednym punktem, lecz ostatni etap meczu był koncertem polkowiczanek. Świeżo upieczone mistrzynie Polski zwyciężyły ostatnią kwartę 23:15, a w konsekwencji całe spotkanie 80-73. W ten sposób trofeum Energa Basket Ligi Kobiet wróciło po dwóch latach do Polkowic.

MVP finału została Erica Wheeler, która w finałowym spotkaniu zdobyła aż 23 punkty.

Ten sezon był niesamowicie udany dla drużyny BC Polkowice. Formacja z Zagłębia Miedziowego wygrała w tym sezonie wszystko, co się dało inkasując na swoje konto tzw. “potrójną koronę“. Składa się na nią zwycięstwo w: Pucharze Polski, Superpucharze oraz Energa Basket Lidze Kobiet. Wszystkie trzy trofea padły łupem polkowickich zawodniczek.

Źródło: Gmina Polkowice