BC Polkowice z kiepskim startem sezonu. Koszykarki uległy Arce Gdynia - Miedzioweinfo.pl

BC Polkowice z kiepskim startem sezonu. Koszykarki uległy Arce Gdynia

Polkowickie koszykarki nie rozpoczęły sezonu najlepiej. W starciu w Gdyni z tarczą wyszły zawodniczki Arki.
BC Polkowice / fot. gmina Polkowice

Mistrzynie Polski, czyli koszykarki BC Polkowice niezbyt dobrze weszły w rozgrywki. W pierwszej kolejce mieliśmy do czynienia z istnym szlagierem pomiędzy Arką Gdynia a BC Polkowice, ostatecznie lepiej z niej wyszły zawodniczki z Trójmiasta, które zwyciężyły całą rywalizację trzema punktami.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała jeszcze wygranej zawodniczek z Gdyni. Po dobrej grze to polkowiczanki prowadziły 16:11 i były na dobrej drodze, aby podwyższyć prowadzenie w dalszej części gry.

Silna odpowiedź zawodniczek z Gdyni

Na drugą kwartę koszykarki z Gdyni wyszły jednak jak odmienione i dosłownie zmiotły BC Polkowice z powierzchni ziemi. W drugiej odsłonie meczu grała tylko jedna drużyna i była nią Arka Gdynia. Obrazuje to bardzo dobrze wynik – gdynianki zmiotły BC Polkowice z powierzchni ziemi aż 22:2.

W trzeciej tercji polkowiczanki postanowiły odpowiedzieć równie mocnym uderzeniem i także przycisnęły swoje rywalki. Zawodniczki BC Polkowice odrobiły straty i przekonująco wygrały trzecią kwartę wynikiem 25:7.

Ostatecznie jednak to gdynianki postawione pod ścianą w ostatniej kwarcie wyszły z meczu zwycięsko. Udało im się odrobić trzypunktową stratę w meczu i zwyciężyły ostatni etap gry wynikiem 13:7. W efekcie całe spotkanie zakończyło się wynikiem 53:50 dla Arki Gdynia.

Źródło: gmina Polkowice