Jak rozstrzyga się przetargi w Ścinawie? - Miedzioweinfo.pl

Jak rozstrzyga się przetargi w Ścinawie?

Według dokumentacji uzyskanej przez stowarzyszenie "Lepsza Ścinawa", niepokojąco dużą ilość gminnych przetargów rozstrzyga się w obrębie dwóch firm. Stowarzyszenie uważa, że za firmami stoją osoby powiązane z sekretarzem gminy, Dariuszem Stasiakiem.
Ratusz Ścinawa
fot. BIP Ścinawa

“Baron ze Ścinawy” kontra lokalni aktywiści

Stowarzyszenie Lepsza Ścinawa regularnie podejmuje obywatelskie śledztwa dotyczące działań obecnych władz samorządowych w gminie Ścinawa. To właśnie oni stoją za ujawnieniem nieprzyzwoicie wysokich pensji w stowarzyszeniu Rzeczpospolita Samorządna, które finansowane jest ze składek zrzeszonych samorządów. Samo stowarzyszenie jest zarządzane przez Dariusza Stasiaka i ludzi z jego otoczenia.

Aktywiści są również autorami niedawnego listu otwartego do dolnośląskich samorządowców. W liście nawołują do tego, aby lokalni politycy nie wchodzili we współpracę z Dariuszem Stasiakiem.

Dariusz Stasiak, oprócz tego, że jest sekretarzem w Urzędzie Gminy Ścinawa, pełni mandat radnego wojewódzkiego, i jest liderem tzw. buntowników wśród Bezpartyjnych Samorządowców.

Niejasności wokół przetargów

Tym razem stowarzyszenie Lepsza Ścinawa ujawniło kulisy lokalnych inwestycji. Zdaniem Stowarzyszenia zaskakująco dużo przetargów wygrywają dwie firmy: JS Architekci lub SK Design. Działacze Lepszej Ścinawy utrzymują, że właściciele tych firm to osoby powiązane z Dariuszem Stasiakiem.

Często zdarzało się, że jedna firma była jednocześnie odpowiedzialna za prace projektowe i nadzorcze, czyli de facto nadzorowała… same siebie. Firma SK Design pracuje również przy projektach związanych z działalnością Rzeczpospolitej Samorządnej.

🛑🛑TAK STASIAK USTAWIA ZNAJOMYCH. OD DUŻYCH PROJEKTÓW JAK: PARKING,STREFA, ŚCIEŻKA ROWEROWA PO FOTOTAPETĘ W GABINECIE…

Posted by Lepsza Ścinawa on Saturday, March 27, 2021
>