Euroliga Kobiet. Koszykarki BC Polkowice zmiażdżyły swoje rywalki - Miedzioweinfo.pl

Euroliga Kobiet. Koszykarki BC Polkowice zmiażdżyły swoje rywalki

Potężny cios w Polkowicach. Koszykarki BC Polkowice umocniły się na pozycji lidera, pewnie pokonując przy tym Atomerom KSC Szekszard.
BC Polkowice / fot. gmina Polkowice

Koszykarki BC Polkowice pozostają na zwycięskiej ścieżce w europejskich rozgrywkach. Tym razem wyższość zawodniczek z Zagłębia Miedziowego musiały uznać koszykarki z Węgier, które reprezentują barwy Atomeru KSC Szekszard.

Polkowiczanki bardzo pewnie zaczęły rywalizację. Pierwsza kwarta padła ich łupem 21:16, co zapowiadało bardzo ciekawe spotkanie w dalszych etapach gry.

Kolejna kwarta wyglądała jeszcze lepiej niż pierwsza – Polkowiczanki zdobyły 23 punkty, a ich rywalki zaledwie 14. To sprawiało, że BC Polkowice mogły się cieszyć z klarownej przewagi, po połowie meczu.

W trzeciej kwarcie polkowiczanki w zasadzie pokazały całkowitą dominację i odebrały swoim rywalkom nadzieję na korzystny rezultat. Zwyciężyły one aż 22:11, kreując sobie przewagę, z której w zasadzie niemożliwe było przegrać to spotkanie.

Ostatnia kwarta bez większego zaskoczenia zakończyła się tak jak pozostałe i była pokazem dominacji polkowiczanek. Ostatecznie zwyciężyły one aż 89:56 i umocniły się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Źródło: media