Starcie na ostrzu noża. BC Polkowice wygrywa jednym punktem - Miedzioweinfo.pl

Starcie na ostrzu noża. BC Polkowice wygrywa jednym punktem

Ostatnie sekundy zadecydowały o wygranej BC Polkowice. Koszykarki umocniły się na pozycji lidera Euroligi Kobiet.

Polkowiczanki idą jak burza w rozgrywkach Euroligi Kobiet. W ostatnim wyjazdowym starciu fani zawodniczek z Zagłębia Miedziowego siedzieli jak na szpilkach do ostatnich sekund starcia.

BC Polkowice wygrało starcie z ekipą Tango Bourges Basket 63:62. O wyniku meczu zadecydowało ostatnie 15 sekund widowiska.

Z piekła do nieba

Pierwsza kwarta była popisem gry defensywnej polkowiczanek. Zawodniczki zagrały fantastycznie w destrukcji i wygrały pierwszą kwartę wynikiem 4:14.

W kolejnym etapie gry było już odwrotnie. Koszykarki z Francji wróciły do gry i pewnie zwyciężyły, doprowadzając do remisu po pierwszej połowie zmagań.

Trzecia tercja przyniosła ponownie prowadzenie polskim koszykarkom. BC Polkowice zwyciężyło 15:20 i zagwarantowało sobie 5-punktową przewagę.

Ostatni etap gry był istnym rollercoasterem emocji. Na 14 sekund przed końcem meczu polkowiczanki przegrywały. Wtedy rywalki popełniły błąd i w ostatnich sekundach sędzia podyktował rzuty osobiste dla BC Polkowice. Egzekutorem była Artemis Spanou, która w obliczu presji utrzymała nerwy na wodzy i zagwarantowała swojej ekipie zwycięstwo.

Źródło: media