Górnik Polkowice odpada z Pucharu Polski. Zielono-czarni przegrali po dogrywce - Miedzioweinfo.pl

Górnik Polkowice odpada z Pucharu Polski. Zielono-czarni przegrali po dogrywce

To koniec przygody Zielono-czarnych w Pucharze Polski. Zwycięsko ze starcia wyszła Sandecja Nowy Sącz.
Abdallah Hafez / fot. Górnik Polkowice

Mecz w Pucharze Polski mógł stać się świetną okazją na przełamanie złej passy. Zielono-czarni mierzyli się jednak z nie byle jakim przeciwnikiem, bo z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz.

Przełamania niestety nie było i po wyrównanym boju to piłkarze z Małopolski cieszyli się z awansu do 1/16 finału Pucharu Polski.

W pierwszej połowie stroną dominującą byli goście, a ich dominacja szybko znalazła swoje potwierdzenie. W 30. minucie wynik spotkania otworzył Jakub Wróbel, który pokonał Jakuba Wojtasa. Na tablicy wyników widniał wynik 1:0 dla Sandecji Nowy Sącz.

Porażka w dogrywce

Polkowiczanie walczyli dzielnie przez całą drugą połowę i ich walka z czasem się opłaciła. Abdallah Hafez, czyli najlepszy gracz Górnika w tym sezonie doprowadził do wyrównania w 84 minucie meczu.

90 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia, a to oznaczało, że potrzebna będzie dogrywka. W niej zdecydowanie więcej energii mieli piłkarze gości, a konkretnie Merebashvili. Gruziński zawodnik zdobył gola w 106. minucie, a potem podwyższył prowadzenie w 114. minucie.

W tym momencie mecz był już de facto skończony. Polkowiczanom zdecydowanie zabrakło czasu, aby odrobić dwubramkową stratę i to rywale z Nowego Sącza mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Kolejne starcie Polkowiczanie rozegrają przeciwko drugiej drużynie Lecha Poznań, mecz odbędzie się pojutrze o godzinie 18:00 w Polkowicach.