Górnik Polkowice z kolejną wygraną! Zielono-czarni pokonali GKS Jastrzębie - Miedzioweinfo.pl

Górnik Polkowice z kolejną wygraną! Zielono-czarni pokonali GKS Jastrzębie

Podopieczni Szymona Szydełko zwyciężyli w drugim meczu eWinner 2 Ligi. Tym razem pokonali GKS Jastrzębie na wyjeździe.
Górnik Polkowice – GKS Jastrzębie / fot. GKS Jastrzębie

Zielono-czarni bardzo dobrze rozpoczynają sezon 2022/23 i jeżeli utrzymają dobrą formę, to ponownie zameldują się na zapleczu Ekstraklasy.

W drugiej kolejce eWinner 2 Ligi rywalem Górnika Polkowice była ekipa GKS-u Jastrzębie. Polkowiczanie podchodzili do tego meczu w dobrych nastrojach, po wygranej 1:0 z Olimpią Elbląg na inaugurację sezonu.

W tym starciu mierzyło się ze sobą dwóch ubiegłorocznych spadkowiczów z Fortuna 1 Ligi, a zarazem faworyci do awansu na zaplecze Ekstraklasy, co tym bardziej podgrzało emocje przed pierwszym gwizdkiem.

Pewna wygrana Zielono-czarnych

Gracze Górnika już od pierwszych minut rozpoczęli natarcie na bramkę rywala. Intensywne ataki przyniosły efekty na samym początku tego spotkania.

W 9 minucie meczu po dośrodkowaniu w pole karne GKS-u do piłki dopadł Dawid Burka, który lekkim strzałem umieścił futbolówkę w bramce rywali.

Obrona gospodarzy nie była tego dnia w formie, a pokaz tego miał miejsce zaledwie 9 minut później. Bo kiepskim przyjęciu jednego z defensorów GKS-u Jastrzębie piłkę przejął Mariusz Idzik. Piłkarz Górnika Polkowice sprytnie zwrócił uwagę na źle ustawionego bramkarza rywali i podcinką przerzucił piłkę nad jego głową do bramki. W ten sposób po zaledwie 18 minutach gry goście prowadzili już 2:0.

Wynik meczu od tego momentu nie uległ już zmianie mimo wielu prób gospodarzy i to Zielono-czarni mogli cieszyć się z 3 punktów. Na ten moment Górnik Polkowice zajmuje pierwsze miejsce w tabeli eWinner 2 Ligi.