Górnik Polkowice ze zwycięstwem na inaugurację sezonu! - Miedzioweinfo.pl

Górnik Polkowice ze zwycięstwem na inaugurację sezonu!

Zielono-czarni rozpoczęli zmagania w ramach eWinner 2 Ligi. Inauguracyjne starcie zakończyło się zwycięstwem Górnika.
Górnik Polkowice / fot. gmina Polkowice

Podopieczni Szymona Szydełko nie zaliczą poprzedniego sezonu do udanych. Spadek z Fortuna 1 Ligi na pewno nie był celem Zielono-czarnych, lecz smutny finisz rozgrywek stał się faktem.

Teraz drużyna rozpoczęła walkę o powrót na zaplecze Ekstraklasy, a jej pierwszym rywalem był ekipa Olimpii Elbląg. Zielono-czarnym przyszło zadebiutować na boisku swojego rywala, lecz mimo walki na obcym terenie to podopieczni Szymona Szydełko wyszli z tego pojedynku z tarczą.

Abdallah Hafez dał zwycięstwo Górnikowi

Stroną dominującą od początku inauguracyjnego starcia była drużyna Olimpii. To gospodarze dyktowali tempo gry i przeważali w spotkaniu.

Było to jednak za mało na świetnie dysponowaną tego dnia defensywę Górnika Polkowice. Zielono-czarni raz po raz rozbijali ataki miejscowych i co jakiś czas atakowali kontratakiem. Jeden z nich przyniósł skutek pod koniec pierwszej połowy. Abdallah Hazaf niemal samodzielnie przeprowadził akcję, a następnie strzałem w długi róg wyprowadził gości na prowadzenie.

Widać, że pierwsza połowa kosztowała Olimpię sporo sił, a to skrzętnie wykorzystali gracze Szymona Szydełko. Polkowiczanie dyktowali tempo gry w drugiej odsłonie, przy jednoczesnej obronie korzystnego wyniku. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to Zielono-czarni dopisali do swojego konta 3 punkty.

Kolejne starcie Górnik Polkowice rozegra już niedługo. Rywalem Zielono-czarnych będzie ekipa GKS Jastrzębie. Mecz odbędzie się w niedzielę, 24 czerwca o godzinie 19:45 na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju.

Źródło: media