Polkowickie koszykarki z pierwszym trofeum! Obroniły Superpuchar Polski - Miedzioweinfo.pl

Polkowickie koszykarki z pierwszym trofeum! Obroniły Superpuchar Polski

Zawodniczki BC Polkowice wchodzą na zwycięską ścieżkę od samego początku sezonu. Koszykarki zdobyły Superpuchar Polski.
Zawodniczki BC Polkowice / fot. gmina Polkowice

Gdy rok temu polkowickie koszykarki rozpoczynały sezon od zwycięstwa Superpucharu Polski Kobiet, to potem zakończyły rozgrywki z potrójną koroną na swoim koncie. Nie mamy nic przeciwko, aby tak było i tym razem.

Teraz na sam początek sezonu Polkowiczanki ponownie rywalizowały o Superpuchar Polski Kobiet. Rywalkami zawodniczek z Zagłębia Miedziowego były koszykarki VBW Gdynia.

Emocjonujące starcie

Mimo tego, że faworytkami meczu o trofeum były zawodniczki BC Polkowice, to całe spotkanie było naprawdę emocjonujące. W pierwszej kwarcie swoją dominację pokazały faworytki, które zwyciężyły ją aż 21:14.

Sytuacja uległa zmianie w kolejnej odsłonie starcia – koszykarki z Gdyni zaczęły naciskać na swoje rywali, zmuszać je do błędów i w efekcie rozpoczęły gonitwę za wynikiem. Ten etap meczu padł ostatecznie łupem underdogów 26:21. To oznaczało, że druga połowa meczu będzie naprawdę interesujące.

Gdynianki utrzymały tempo również w trzeciej kwarcie, a obie drużyny zagrały świetnie w obronie. Ostatecznie ten etap gry zakończył się wygraną zawodniczek z Pomorza – 13:10, które w całym starciu wyszły na jednopunktowe prowadzenie przed ostatnią kwartą.

W najważniejszym momencie, to jednak polkowiczanki przypomniały, jak grają mistrzynie Polski. Zmiotły one z parkietu swoje rywalki i zwyciężyły 28:13. W efekcie mecz zakończył się wynikiem 80:66 dla BC Polkowice. Był to pierwszy puchar dla polkowiczanek w tym sezonie.

Źródło: gmina Polkowice