Polkowickie koszykarki zagrają w Eurolidze! - Miedzioweinfo.pl

Polkowickie koszykarki zagrają w Eurolidze!

Koszykarki z Polkowic pewnie pokonały swoje rywalki w rewanżowym starciu o awans od Euroligi Kobiet. Dzięki temu awansowały do europejskiej elity.

Zaledwie jedno spotkanie dzieliło polkowickie koszykarki od awansu do grona najlepszych drużyn w Europie. Do rewanżowego starcia zawodniczki BC Polkowice podchodziły jako faworytki.

Pierwsze spotkanie zakończyło się nieznaczną wygraną naszych zawodniczek. W spotkaniu w Turcji pokonały Besiktas zaledwie jednym punktem.

To oznaczało, że kluczowy będzie mecz w Polkowicach.

Pewna wygrana u siebie i przypieczętowany awans

Tym razem polkowiczanki nie popełniły błędów ze Stambułu i od początku kontrolowały przebieg spotkania. Sukcesywnie zwiększały swoje prowadzenie w trzech pierwszych kwartach.

To spowodowało, że do ostatniej części zmagań podchodziły ze sporą przewagą. Dla zawodniczek z Polkowic było to jednak mało i w czwartej kwarcie jeszcze bardziej zwiększyły swoją przewagę.

Ostatecznie BC Polkowice pewnie wygrało spotkanie wynikiem 78:64. To sprawia, że koszykarki wystąpią w kolejnej edycji Euroligi Kobiet.

Źródło: media