Porażka w Krakowie. Górnik Polkowice wraca do strefy spadkowej - Miedzioweinfo.pl

Porażka w Krakowie. Górnik Polkowice wraca do strefy spadkowej

Zielono-czarnie nie będą wspominać dobrze wyjazdu Krakowa. Przegrali oni 3:1 z lokalnym Hutnikiem Kraków.

Ten mecz znacząco skomplikował sytuację Górnika Polkowice w ligowej tabeli. Wygrana w meczu z Wisłą Puławy sprawiła, że zespół uciekł ze strefy spadkowej, lecz porażka z Hutnikiem sprawiła, że szybko do niej wrócił.

Dla obydwu drużyn było to ważne spotkanie – w przypadku wygranej, gospodarze byliby niemal pewni awansu, natomiast Zielono-czarni wciąż muszą walczyć o ligowy byt.

Górnik przegrał 3:1 na wyjeździe

Pierwszy cios dla Górnika przyszedł w 31 minucie, wynik meczu otworzył Wróbel, który dał prowadzenie Hutnikowi. W drugiej połowie było jeszcze gorzej, drugiego gola dla gospodarzy zdobył Miłosz Drag.

Górnik szybko otrząsnął się po drugiej bramce i strzelił gola kontaktowego. Piłkę do siatki skierował Idzik, czym dał nadzieję Zielono-czarnym.

Te jednak zostały rozwiane w doliczonym czasie gry. Ostatnią bramkę w tym spotkaniu strzelił zawodnik Hutnika, czym przypieczętował wygraną swojej ekipy. Górnik zajmuje obecnie 15 miejsce i musi podciągnąć się w tabeli o jedną pozycję, aby na koniec sezonu utrzymać się w eWinner 2 lidze.

Źródło: media