Kolejna Noc Dinozaurów w Lublinie już przed nami - Miedzioweinfo.pl

Kolejna Noc Dinozaurów w Lublinie już przed nami

Już w połowie sierpnia czeka nas 5 edycja Nocy Dinozaurów w lubińskim zoo. Oprócz tego przewidziana jest także emisja filmów w plenerze.
fot. ZOO Lubin

Jak co roku lubińskie zoo przygotowuje się do corocznej edycji Nocy Dinozaurów. Z tej okazji figury prehistorycznych zwierząt są poddawane malowaniu i konserwacji. Na uznanie zasługuje fakt, że figury prezentują ogromną dokładność i wyglądają jak żywe dinozaury.

Maluszek też zasłużył na kilka zdjęć 😉😊Tak prezentuje się po malowaniu mały diplodok.- – – – – – – – -Trzeba przyznać, że lekko nie ma i był to już jego kolejny lifting. 🧐

Posted by ZOO Lubin – Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie on Wednesday, July 21, 2021

To jednak nie jest jedyna atrakcja zapowiedziana z okazji Nocy Dinozaurów. Organizatorzy chcą połączyć podziwianie eksponatów z kinem plenerowym. Jak co roku ma być zachowana podobna formuła – Najpierw emitowany będzie film animowany dla dzieci, a później obejrzeć będzie można coś dla starszych widzów. Decyzję o tym co będzie transmitowane podejmą mieszkańcy, o czym mówi Agata Bończak, dyrektorka Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie.

Obecnie jesteśmy na etapie wybierania tytułów, które chcielibyśmy zaprezentować mieszkańcom w ramach kina plenerowego. Przygotujemy kilka propozycji, ale ostateczna decyzja będzie należeć do mieszkańców. Zależy nam, by to lubinianie zdecydowali, który tytuł chcą obejrzeć

Agata Bończak, lubin.pl

Tegoroczna Noc Dinozaurów jest zaplanowana na okres od 13 do 15 sierpnia.

>