"Lalka" i ambicje na maturze - Miedzioweinfo.pl

“Lalka” i ambicje na maturze

Jeszcze nieoficjalnie, ale już wiadomo, że na tegorocznej maturze z języka polskiego pojawił się taki temat rozprawki - „Czy ambicja ułatwia osiągnięcie człowiekowi zamierzonego celu?". Maturzyści mieli odpowiedzieć w pracach na to pytanie powołując się przede wszystkim na powieść „Lalka” Bolesława Prusa. Jeszcze rano większość młodych ludzi pytana o to, co będzie na maturze wskazywała właśnie na to dzieło. Nie mylili się w tej sprawie.

W szkołach powiatu lubińskiego do matur w tym roku przystąpiło 984 osoby, w tym 745 tegorocznych uczniów. Pierwszy dzień egzaminu dojrzałości to oczywiście język polski. Wśród wymienianych lektor, na które liczyli młodzi lubinianie była właśnie „Lalka” B. Prusa.

– Nie stresujemy się. Nie ma czym. Wyspałyśmy się więc jesteśmy gotowe. Dobrze, by była „Lalka”. Oby nie było „Dziadów”. Co będzie po maturze? Nie wiemy. Nie mamy planów. Na razie nie myślimy o studiach – mówili tuż przed egzaminem uczniowie ZS 2 w Lubinie.


Jak sobie życzyli, tak się stało. Większość z pytanych po egzaminie maturzystów była zadowolona z takiego obrotu spraw. Już jutro na młodzież czeka matematyka, a po niej języki obce. W tym roku nie ma obowiązku przystępowania egzaminów ustnych. Wszystkie matury zakończą się 20 maja. Egzaminy są przeprowadzane w reżimie sanitarnym.

Więcej z Miedzioweinfo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

>