Świetny start polkowickich koszykarek. Druga wygrana BC Polkowice w Eurolidze Kobiet! - Miedzioweinfo.pl

Świetny start polkowickich koszykarek. Druga wygrana BC Polkowice w Eurolidze Kobiet!

Zawodniczki z Polkowic dalej na zwycięskiej ścieżce w Eurolidze Kobiet! Po pierwszej wygranej pokonały one przeciwniczki z Pireusu.
BC Polkowice / fot. gmina Polkowice

Drugi mecz zawodniczek BC Polkowice okazał się kolejnym zwycięstwem. Koszykarki z Polkowic zwyciężyły na bardzo trudnym terenie w Grecji, a konkretnie w Pireusie.

Starcie w europejskich rozgrywkach było bardzo dobrą odpowiedzią na przegraną w ostatnim ligowym meczu. Polkowickie koszykarki podrażnione ostatnią porażką wyszły na parkiet w Pireusie i zagrały znakomicie.

Pewna wygrana w Pireusie

Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną koszykarek z Grecji. Mając przewagę swojego parkietu zwyciężyły one ten etap gry wynikiem 22:14. W drugiej kwarcie role się odwróciły i to polkowickie zawodniczki dogoniły swoje rywali, a w całym starciu prowadziły jednym punktem.

Trzecia kwarta była dalszym budowaniem przewagi w wykonaniu BC Polkowice. Zawodniczki dobrze radziły sobie w każdym aspekcie gry i zwyciężył ten etap 27:13. To dawało im aż 16-punktową przewagę przed ostatnią kwartą w spotkaniu w Grecji.

W tym momencie meczu do gry wróciły greckie zawodniczki. Ostatecznie zwyciężyły one czwartą kwartę 22:19, lecz nie wystarczyło to, aby zniwelować przewagę jaką wypracowały sobie podopieczne Karola Kowalewskiego.

Kolejne spotkanie już niedługo, kolejnym rywalem BC Polkowice będzie Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń. Mecz odbędzie się jutro o godz. 18:00 na parkiecie w Polkowicach.

Źródło: gmina Polkowice