Efekt nowej miotły w Górniku Polkowice. Jest zwycięstwo! - Miedzioweinfo.pl

Efekt nowej miotły w Górniku Polkowice. Jest zwycięstwo!

Debiutancki mecz nowego trenera został zakończony zwycięstwem. Górnik Polkowice wygrał z Hutnikiem Kraków.
Górnik Polkowice / fot. polkowice.eu

Niemoc przełamana! Górnik Polkowice w końcu zdobył 3 punkty, a co ważniejsze poprawił swoją grę defensywną. Zmiana trenera przyniosła pierwszy skutek i była nim wygrana z Hutnikiem Kraków.

Starcie było też debiutanckim meczem nowego trenera Górnika – Tomasza Grzegorczyka. Były szkoleniowiec Resovii Rzeszów miał za zadanie przywrócić Zielono-czarnych na właściwe tory i na nowo włączyć się do walki o awans do Fortuna 1 Ligi.

Górnik wraca na właściwe tory

Starcie rozpoczęło się dla polkowickiej ekipy bardzo dobrze. Zielono-czarni podeszli do tego starcia bardzo agresywnie i zdołali narzucić rywalom swój styl gry. Permanentna dominacja przyniosła skutek w 37 minucie. Wynik meczu otworzył najlepszy strzelec drużyny w tym sezonie – Abdallah Hafez, dla którego był to 5 gol w lidze.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie jak pierwsza. Polkowiczanie dominowali w tym starciu i nie pozwalali rywalom na wyrównanie. Zielono-czarni byli nawet dwukrotnie blisko powiększenia swojej przewagi, lecz strzały Burki i Kiebzaka nie trafiły do siatki.

W efekcie Górnik i tak zgarnął trzy punkty wygrywając 1:0. Najważniejsze w tej wygranej jest to, że na pierwszy rzut oka widoczna jest “ręka” nowego trenera, a także, że udało się przełamać złą passę.

Źródło: gmina Polkowice