Kobiety na rowerach – kręcą, bo to ich pasja - Miedzioweinfo.pl

Kobiety na rowerach – kręcą, bo to ich pasja

Babskie Kręcenie Lubin to grupa pasjonatek, które minimum raz w tygodniu razem spotykają się, by wspólnie jeździć na rowerach. Od tego roku mają już jednakowe stroje i przygotowują się do udziału w zawodach rowerowych, które z racji pandemii nie są jeszcze pewne. Te panie, które nie mają ochoty na rywalizację, też są mile widziane, bo jak mówią członkinie formacji, chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę.

Rower, kask, bidon, uśmiech i chęci – tyle wystarczy, by dołączyć do formacji Babskie Kręcenie Lubin, która cieszy się coraz większą popularnością. Kolarki z Lubina i okolic zapraszają kobiety w różnym wieku, które mają ochotę na cotygodniowe wspólne jeżdżenie. Drużyna ma już jednakowe stroje.

– Myślę, że lepiej się czujemy, gdy jesteśmy taką jednością. To dodaje energii. Fajnie jest , że jesteśmy razem. Wspieramy się, jesteśmy dla siebie. Fajnie jest reprezentować taką formację. Można nas znaleźć na facebooku i instagramie. Zapraszamy do przyłączenia się w każdy czwartek. Teraz startujemy o 16:00, a jak dzień jest dłuższy to o 18:00. Co tydzień ogłaszamy inne miejsce zbiórki. Przemierzamy różne okolice wokół Lubina – mówi Sandra Sypień, współzałożycielka formacji.


Grupa liczy już ok. 20 pań. Niektóre jeżdżą co tydzień, inne rzadziej, w zależności od obowiązków. Do formacji wciąż pojawiają się nowe kobiety.

Więcej z Miedzioweinfo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

>