Chrobry Głogów powalczy o Ekstraklasę! Nadchodzą baraże - Miedzioweinfo.pl

Chrobry Głogów powalczy o Ekstraklasę! Nadchodzą baraże

Głogowska ekipa nie zawiodła w ostatniej kolejce Fortuna 1 Ligi. Chrobry powalczy o awans do Ekstraklasy.

Przed startem ostatniej kolejki Fortuna 1 Ligi przed Chrobrym Głogów było bardzo klarowne zadanie – wygrać starcie z Zagłębiem Sosnowiec. W przypadku zwycięstwa w ostatnim meczu sezonu Pomarańczowo-czarni nie musieli oglądać się na wyniki innych drużyn.

Drużyna z Głogowa stanęła na wysokości zadania i w zasadzie już w pierwszej połowie zamknęła mecz. Głogowianie strzelili aż 4 bramki w pierwszej połowie meczu, czym odebrali wolę walki Zagłębiu Sosnowiec.

Ostatecznie Chrobry bezpiecznie dowiózł ogromne prowadzenie i w bardzo przekonujący sposób zapewnił sobie awans w barażach do Ekstraklasy. Wygrana aż 4:0 była również sygnałem wysłanym rywalowi Chrobrego, Arce Gdynia. Głogowianie dali pokaz siły i pokazali gdyńskiej ekipie, że tanio skóry nie sprzedadzą.

Arka Gdynia pierwszym rywalem Chrobrego

Jako że Chrobry Głogów zajął szóste miejsce na zakończenie sezonu, ostatnie premiujące udziałem w barażach, to zmierzy się z czwartą ekipą zakończonych właśnie rozgrywek – Arką Gdynia.

Co ciekawe, obydwa mecze w sezonie jakie rozegrały ze sobą te dwie ekipy zakończyły się wygraną drużyny z Głogowa. W pierwszym starciu z Arkowcami, Chrobry zwyciężył aż 2:0 na stadionie w Gdyni, natomiast w rewanżu ponownie pokonał swoich rywali, tym razem 1:0.

W przypadku zwycięstwa nad Arką Gdynia, Chrobry Głogów zmierzy się w finale rozgrywek z kimś z dwójki Korona Kielce lub Odra Opole.

Źródło: media