Miedziowe w 1 lidze - Zwycięstwa Chrobrego i Miedzi - Miedzioweinfo.pl

Miedziowe w 1 lidze – Zwycięstwa Chrobrego i Miedzi

Rozgrywki Fortuna 1 Ligi wróciły po przerwie w rozgrywkach. Dobry powrót zaliczyły Chrobry oraz Miedź, Górnik Polkowice zanotował porażkę.

Minęły dwie kolejki od dwumiesięcznej przerwy w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Dobra forma dopisuje na ten moment Miedzi Legnica, która umacnia się na pozycji lidera. Swój moment ma także Chrobry Głogów, który wykorzystał potknięcia części rywali i wskoczył na wysoką czwartą lokatę. Kiepsko natomiast radzi sobie Górnik Polkowice, ekipa Zielono-czarnych zaliczyła kolejną porażkę i bardzo komplikuje sobie walkę o utrzymanie w lidze.

Miedź Legnica 3-1 Puszcza Niepołomice

Miedzianka bardzo dobrze weszła w to spotkanie. Już w 13 minucie Patryk Makuch zamienił rzut karny na bramkę, czym otworzył wynik spotkania. Na podwyższenie rezultatu nie trzeba było długo czekać. Kamil Zapolnik dobrze wykorzystał swoją okazję i dał Miedzi dwubramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron gola kontaktowego strzelił Łukasz Wroński, lecz sędzia VAR dopatrzył się złamania reguł i cofnął bramkę. W 63 minucie Miedź już całkowicie uspokoiła mecz za sprawą drugiej bramki Patryka Makucha. Gości stać było tylko na wyrównującą bramkę w przedostatniej minucie spotkania.

Chrobry Głogów 1-0 Odra Opole

W spotkaniu Pomarańczowo-czarnych nie było tylu bramek co w spotkaniu ekipy z Legnicy, lecz także było ono interesujące. Pierwsza połowa meczu nie obfitowało w wiele celnych strzałów, więcej uderzeń lądowało obok bramek obu golkiperów. W drugiej połowie Chrobry rozpoczął od szybko strzelonej bramki w 53 minucie za sprawą Mateusza Bochnaka.

Po tym golu gospodarze nieco się wycofali i oddali inicjatywę Odrze Opole. Goście cały czas napierali na bramkę, lecz nie mogli znaleźć gola wyrównującego ze względu na dobrą dyspozycję defensywną Chrobrego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 i to Chrobry dopisał sobie trzy punkty.

Arka Gdynia 2-0 Górnik Polkowice

Punktów nie zdobył jednak Górnik Polkowice. Zielono-czarni przegrali wyjazdowe spotkanie z Arką Gdynia 2:0 i mocno skomplikowali sobie walkę o utrzymanie. W 23 minucie spotkania wynik otworzył Adam Deja, a w 69 minucie prowadzenie podwyższył Martin Dobrotka.

Zielono-Czarni szukali swojej okazji lecz tego dnia nie mogli zdobyć bramki. Ostatecznie to Arka zdobyła 3 punkty, a Górnik Polkowice nadal okopuje ostatnie miejsce w tabeli.

Źródło: media