Legniccy taekwondowcy ze świetnym wynikiem w Pucharze Polski - Miedzioweinfo.pl

Legniccy taekwondowcy ze świetnym wynikiem w Pucharze Polski

Zawodnicy z Legnicy zaliczyli świetny występ w Pucharze Polski. Troje zawodników zdobyło medale.
UM Legnica

Taekwondo to sport narodowy w Korei oraz tradycyjna sztuka walki w tym kraju. Na początku było ono przeznaczone przede wszystkim do celów wojennych, lecz z czasem taekwondo zaadoptowano do użytku cywilnego.

Legniccy taekwondowcy zaliczyli niesamowity występ w trakcie Pucharu Polski. Kadra złożona z: Wiolety Hanisch, Kamili Kolanowskiej, Weroniki Gawron, Moniki Kowalczyk oraz Pawła Woźniaka.

W tegorocznej edycji Pucharu Polski wystartowało 284 zawodników i zawodniczek z 45 klubów. Legniccy zawodnicy zdobyli aż 4 medale – 2 złote, jeden srebrny i jeden brązowy.

Na szczególną uwagę zasługują występy Wiolety Hanisch, Pawła Woźniaka oraz Kamili Kolanowskiej. Ta pierwsza zdobyła złoty medal w kategorii +75 kg, a także trzecie miejsce w układach formalnych. Paweł Woźniak nie dał szans przeciwnikom w kategorii do 70 kilogramów. Kamila Kolanowska natomiast wywalczyła srebrny medal w kategorii do 75 kg.

Występ w Pucharze Polski jest bardzo dobrym prognostykiem przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy w Porecu, które rozpoczną się 27 kwietnia.

Źródło: UM Legnica