Miedziowe w 1 lidze - Dwa zwycięstwa i porażka - Miedzioweinfo.pl

Miedziowe w 1 lidze – Dwa zwycięstwa i porażka

To była niezła kolejka w wykonaniu ekip z Zagłębia Miedziowego. Chrobry i Miedź zdobyły po 3 punkty, Górnik niestety uległ.

Stali bywalcy Fortuna 1 Ligi udowodnili w tej kolejce dobrą formę. Chrobry pokonał ku zaskoczeniu wszystkich na wyjeździe Arkę Gdynia, a Miedź spokojnie zapewniła sobie 3 punkty na własnym terenie. Powodów do radości nie ma natomiast Górnik Polkowice, który niestety został pokonany przez Sandecję Nowy-Sącz

Gdynia zdobyta

Tego chyba nikt się nie spodziewał, ani eksperci, ani kibice, ani bukmacherzy. Chrobry przywozi z Gdyni 3 punkty po wygranej 2:0 nad Arką Gdynia. Pomarańczowo-czarni nie zaprezentowali może spektakularnego futbolu, ale ich występ był bardzo dojrzały i co najważniejsze skuteczny.

Obie bramki zobaczyliśmy w pierwszej połowie spotkania i oba trafienia należały do graczy z Głogowa. Najpierw wynik otworzył pomocnik Chrobrego, Mateusz Bochniak, a pod koniec pierwszej połowy z rzutu karnego podwyższył Oliver Praznovsky. Arka całkowicie zdominowała drugą połowę meczu i rzuciła się do odrabiania strat, lecz nieskuteczność połączona z dobrą grą obronną Chrobrego sprawiła, że to goście zdobyli 3 punkty.

Stabilne zwycięstwo w Legnicy

3 punkty zdobyła także Miedź Legnica, która na swoim gruncie podejmowała GKS Katowice. Spotkanie to odbyło się bez fajerwerków, można powiedzieć, że było dosyć wyrównane, jednak jedyna bramka została zdobyta przez Miedzianke. W 30 minucie spotkania prowadzenie i jak się później okazało zwycięską bramkę zdobył Patryk Makuch. W drugiej połowie inicjatywę zyskał GKS, lecz jego ataki były dosyć niemrawe i ostatecznie nie zobaczyliśmy już goli w tym spotkaniu.

Sandecja lepsza od Górnika

Powodów do optymizmu nie ma natomiast Górnik Polkowice, który zmierzył się z wyżej notowaną Sandecją. Opis tego spotkania to w zasadzie kalka tego co działo się pomiędzy Arką a Chrobrym. W 11 minucie wynik otworzył Szczepanek z Sandecji. Potem nastała druga połowa, gdzie Górnik rzucił się do odrabiania strat, lecz szybko został sprowadzony na ziemie. Wynik podwyższył Damir Sovsic czym ustalił wynik spotkania na 2:0.