Miedziowe w Ekstraklasie - Kolejka na remis - Miedzioweinfo.pl

Miedziowe w Ekstraklasie – Kolejka na remis

W 9 kolejce Ekstraklasy obydwie drużyny z Zagłębia Miedziowego zremisowały swoje mecze. Starcia zakończyły się wynikami 2:2.
Miedź Legnica / fot. Miedź Legnica

W ten weekend obejrzeliśmy w starciach Zagłębia Lubin oraz Miedzi Legnica grad goli. Obydwie ekipy z Zagłębia Miedziowego dały swoim fanom niezłe widowisko i zremisowały 2:2. Zarówno Zagłębie jak i Miedź miały ogromną szansę na zdobycie trzech oczek, lecz gole rywali w końcówkach meczów przesądziły o remisie.

Remis w Legnicy

To już kolejny raz kiedy Miedź Legnica wygląda czysto piłkarsko lepiej od swojego rywala, lecz ostatecznie nie idą za tym korzyści punktowe. Podopieczni trenera Łobodzińskiego bardzo dobrze weszli w mecz. W 30 minucie walkę o pozycję wygrał Angelo Henriquez, który świetnym strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Wynik do przerwy nie uległ już zmianie i to Miedzianka schodziła na przerwę z prowadzeniem. Zmieniło się to chwilę po wznowieniu gry. W 53 minucie wynik meczu wyrównał Łukowski i na tablicy widniał wynik 1:1, który utrzymywał się przez dłuższy czas.

W 80 minucie wydawało się, że doczekaliśmy się rozstrzygnięcia, ponieważ rzut karny pewnie na bramkę zamienił strzelec pierwszego gola dla Miedzi – Henriquez. Tak się jednak nie stało, a problemy w defensywie Miedzianki ponownie dały o sobie znać. Trzy minuty po wyjściu na prowadzenie ponownie wyrównała Korona Kielce. Tym razem kolejnego gola już nie zobaczyliśmy i ostatecznie ekipy podzieliły się punktami.

Zagłębie nie utrzymało prowadzenia

Bardzo podobny mecz do swoich kolegów z Legnicy rozegrali gracze Zagłębia Lubin. W starciu z Wartą Poznań częściej zagrożenie pod bramką stwarzali Poznaniacy i to oni jako pierwsi zdobyli bramkę. Strzelcem gola był Grzesik, który dał prowadzenie Warciarzom.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bo zaledwie 5 minut. Gola do bramki Warty wpakował Dolezal, czym wyrównał wynik meczu.

W drugiej połowie z większym impetem rozpoczęli ponownie przyjezdni z Lubina. Miedziowi wyszli na prowadzenie w 67 minucie i rozpoczęli obronę wyniku. Ta trwała jednak zaledwie 4 minuty – wynik starcia wyrównał Zrelak. Więcej goli w tym meczu już nie zobaczyliśmy, a to oznaczało podział punktów.

Źródło: media