Miedziowe w 1 lidze - Pierwsza wygrana Górnika! - Miedzioweinfo.pl

Miedziowe w 1 lidze – Pierwsza wygrana Górnika!

5 kolejka Fortuna 1 Ligi to był dobry moment drużyn z Zagłębia Miedziowego. Górnik Polkowice odnotował pierwsze zwycięstwo.

Górnik wreszcie zwycięża! Te słowa są hasłem przewodnim piątej kolejki Fortuna 1 Ligi. Zielono-Czarni zwyciężyli pierwsze spotkanie w tym sezonie ligowym. Ofiarą graczy z Polkowic padła Arka Gdynia, którą ekipy z Zagłębia Miedziowego upodobały sobie w tym sezonie. Z Arkowcami w tym sezonie zwyciężył już Chrobry Głogów oraz teraz Górnik Polkowice. Ekipa z Głogowa niestety przegrała swoje spotkanie z Odrą Opole, lecz Miedź Legnica pokonała na wyjeździe Puszczę Niepołomice

Głupia czerwona kartka i porażka w Opolu

Tomasz Cywka na pewno nie zaliczy tego spotkania do udanych. Nieprawdopodobnym wydaje się fakt, że tak doświadczony zawodnik, który przez lata grał w Ekstraklasie popełnił tak karygodny błąd. Obrońca Chrobrego zaatakował nogą głowę piłkarza Odry i w konsekwencji otrzymał bezpośrednio czerwoną kartkę.

Ta sytuacja podcięła skrzydła ekipie Chrobrego, którego przy życiu trzymała świetna dyspozycja bramkarza Pomarańczowo-czarnych, Rafała Leszczyńskiego. To właśnie bramkarz był najjaśniejszym punktem ekipy gości. Odra co rusz napierała na bramkę Chrobrego i ten upór opłacił się w 89 minucie spotkania. Odra otrzymała rzut karny po zagraniu ręką i zdobyła pierwszą i jedyną bramkę w tym spotkaniu.

Miedź wywozi punkty z Niepołomicy

Miedź dobrze weszła w sezon, co udowodniła meczem z Puszczą Niepołomice. Spotkanie to było w zasadzie bardzo podobne do tego w Opolu. Puszcza otrzymała w 31 minucie czerwoną kartkę i po tej sytuacji głos miała już tylko Miedzianka. Zaczęło się to wszystko jednak od przestrzelonego karnego przez Maxime’a Domingueza.

Ekipa z Legnicy nie straciła jednak rezonu i dalej parła naprzód. Opłaciło się to w 60 minucie, za sprawą Bruno Garcii. Brazylijczyk zameldował się na boisku w 48 minucie, a 12 minut później wpisał się na listę strzelców. Jak się okazało była to jedyna bramka tego meczu, lecz dzięki niej Miedź zainkasowała kolejne 3 punkty. Ekipa z Legnicy jest obecnie wiceliderem tabeli z 13 punktami na swoim koncie.

Górnik Polkowice triumfuje

Chciałoby się powiedzieć – Wreszcie! Ekipa Górnika Polkowice zaliczyła swoje pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie ligowym zwyciężając na swoim boisku z wyżej notowaną Arką Gdynia. Zielono-czarni postanowili zaatakować w pierwszej połowie, co zdecydowanie się opłaciło, w 40 minucie wynik spotkania otworzył Adrian Purzycki.

Po zmianie stron to Arka ruszyła do ofensywy. Arkowcy zapomnieli jednak o defensywie, co skrzętnie wykorzystał w 56 minucie Mateusz Piątkowski. W ten sposób było już 2:0 i wydawało się, że wymarzone zwycięstwo jest tuż tuż. Atmosferę podgrzała jednak bramka kontaktowa Arki. Hubert Adamczyk wykorzystał rzut karny i Arka była już tylko jednego gola od remisu. Na szczęście wynik nie uległ już zmianie i to gracze z Polkowic mogli się cieszyć ze zdobycia 3 punktów

Górnik Polkowice oraz Miedź Legnica kolejne spotkanie rozegrają już za 2 dni. Rywalem Górnika będzie łódzki Widzew natomiast Miedź podejmie na swoim boisku GKS Jastrzębie. 29 sierpnia swoje spotkanie rozegra Chrobry. Do Głogowa przyjedzie GKS Katowice