Miedziowe w 1 lidze: Świetne otwarcie sezonu! - Miedzioweinfo.pl

Miedziowe w 1 lidze: Świetne otwarcie sezonu!

Drużyny z Zagłębia Miedziowego świetnie rozpoczęły rozgrywki Fortuna 1 Ligi. Bilans drużyn to dwa zwycięstwa i remis.

Drużyny z Zagłębia Miedziowego rozpoczęły w ten weekend zmagania w ramach Fortuna 1 Ligi. Pierwsza kolejka była dla Górnika Polkowice, Miedzi Legnica oraz Chrobrego Głogów wspaniała. Chrobry oraz Miedź zwyciężyły swoje spotkania, natomiast Górnik w swoim pierwszym meczu przeciwko bardzo trudnemu rywalowi uzyskał remis.

Miedź nie daje Odrze żadnych szans

Miedź Legnica wspaniale weszła w sezon. Miedzianka przejechała się dosłownie po Odrze Opole zwyciężając na wyjeździe aż 4:1. Mecz ten odbył się w akompaniamencie pełnej dominacji drużyny przyjezdnych, która po godzinie gry prowadziła już 3:0. Potem Odra podjęła próbę powrotu do tego spotkania w 66 minucie strzelając gola kontaktowego, lecz nietrafiony karny podciął skrzydła ekipie gospodarzy. Wykorzystała to Miedź, która 4 minuty po tym wydarzeniu ustaliła wynik spotkania na 4:1.

Dobry wynik po powrocie do I ligi

Swoje spotkanie rozegrał też Górnik Polkowice. Zielono-czarni na start rozgrywek stawili opór spadkowiczowi z Ekstraklasy, Podbeskidziu Bielsko-Biała. Pierwszego gola w rywalizacji strzeliło Podbeskidzie. Była to klasyczna bramka do szatni strzelona w doliczonym czasie pierwszej połowy. Utrata gola jednak nie sprawiła, że Górnik się załamał, wręcz przeciwnie. W 72 minucie doszło do wyrównania za sprawą Mariusza Szuszkiewicza, a potem wynik nie uległ już zmianie. W trudnym spotkaniu Górnikowi udało się więc zdobyć punkt na swoim terenie.

Niezły start w Olsztynie

Sezon 2021/22 Chrobry rozpoczął od wyjazdu do Olsztyna. Ekipa Pomarańczowo-czarnych świetnie weszła w mecz, wynik spotkania otworzył w 20 minucie Oliver Praznovsky. Po tej bramce Chrobry poszedł za ciosem i w 34 minucie podwyższył Mateusz Bochnak. To jednak było wszystko na co stać było Chrobrego w tym meczu. W 70 minucie szansę na korzystny rezultat dał Stomilowi Fundambu, ale do wyrównania ostatecznie nie doszło. Chrobry przywiózł z Olsztyna 3 punkty i zaliczył dobry start sezonu.