Miedziowe w Ekstraklasie: Porażki Zagłębia i Miedzi - Miedzioweinfo.pl

Miedziowe w Ekstraklasie: Porażki Zagłębia i Miedzi

To nie była udana kolejka ekip z Zagłębia Miedziowego. Zarówno Miedź Legnica i Zagłębie Lubin przegrali swoje mecze.
Zagłębie Lubin / ssfot. Zagłębie Lubin

Miedź Legnica wciąż nie potrafi odwrócić fatalnej formy. Miedzianka po awansie do Ekstraklasy nie jest tą samą drużyną jaką znaliśmy w Fortuna 1 Lidze. Zwycięstwa nie udało się również powtórzyć Zagłębiu Lubin, który na swoim boisku uległ Radomiakowi Radom 1:0.

4 kolejka PKO BP Ekstraklasy nie zakończyła się dla ekip z Zagłębia Miedziowego szczęśliwie. W efekcie Miedź Legnica dalej pozostaje “czerwoną latarnią ligi”, z kolei Zagłębie Lubin zostało zepchnięte na 8 lokatę w tabeli.

Porażka w ostatnich minutach

W tym spotkaniu Miedź naprawdę miała szansę na zdobycie pierwszego kompletu punktów w ligowej tabeli. Miedzianka świetnie rozpoczęła mecz za sprawą Angelo Henriqueza, który pewnie wykonał rzut karny i dał prowadzenie beniaminkowi Ekstraklasy.

Sielanka nie trwała jednak długo i w 68 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Hubert Matynia, w efekcie czego musiał on zejść z boiska. Taka strata bardzo zabolała Miedź, która przez ponad 20 minut musiała bronić się w osłabieniu. Sam faul spowodował również przyznanie rzutu karnego gospodarzom z Białegostoku. Z 11 metrów nie pomylił się Marc Gual, który dał Jagiellonii wyrównanie.

Finałowy cios przyszedł w ostatnich minutach doliczonego czasu gry, a gola strzelił Nene, który odebrał wszelkie nadzieje graczom z Legnicy na wyrwanie punktów z Białegostoku.

Radomiak zbyt silny dla Zagłębia

Dwa dni po meczu Miedzi swoje spotkanie grał inny reprezentant Zagłębia Miedziowego – Zagłębie Lubin. Miedziowi podejmowali na swoim boisku Radomiaka Radom, czyli jedną z sensacji początku sezonu. Ekipa z Radomia przed startem meczu miała serię dwóch zwycięstw, z czego raz upokorzyła Lechię Gdańsk aż 4:1.

Tym razem nie uświadczyliśmy fajerwerków. Pierwsza połowa była nieco ospała z obydwu stron, a rozstrzygnięcie przyszło dopiero w drugiej połowie.

76 minucie gola na wagę zwycięstwa dla Radomiaka zdobył Rossi. Było to jedyne trafienie w tym meczu, w efekcie czego Zagłębie Lubin nie zdobyło choćby jednego punktu na swoim boisku.

Źródło: media