Poznaliśmy terminarz Fortuna 1 ligi. Z kim zagrają drużyny z Miedziowego na otwarcie sezonu? - Miedzioweinfo.pl

Poznaliśmy terminarz Fortuna 1 ligi. Z kim zagrają drużyny z Miedziowego na otwarcie sezonu?

W rozgrywkach 2021/22 zagrają 3 ekipy z miedziowego: Górnik Polkowice, Miedź Legnica oraz Chrobry Głogów. Z kim zagrają na początek?
fot. Fortuna 1 liga

Nowy sezon, to nowe otwarcie. Ekipa Miedzi Legnica na pewno będzie chciała powrócić w tym sezonie do ekstraklasy. W poprzednich rozgrywkach byli tego celu bardzo blisko. Chrobry zaliczył natomiast poprawny sezon, środek tabeli to niezły wynik. Najciekawiej jednak prezentuje się tegoroczny debiutant, Górnik Polkowice. Powraca on na zaplecze Ekstraklasy po aż 9 latach. Jak się zaprezentuje?

Z kim zagrają drużyny na otwarcie sezonu?

Górnik Polkowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Trudny debiut chciałoby się powiedzieć. Już na początku swojej przygody z rozgrywkami Górnik Polkowice musi zmierzyć się ze spadkowiczem z Ekstraklasy, Podbeskidziem Bielsko-Biała. Debiutantów czeka więc trudne starcie z ekipą, która na pewno będzie walczyć o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej

Odra Opole – Miedź Legnica

Miedzianka natomiast rozegra pierwsze spotkanie na wyjeździe w Opolu. Możemy się spodziewać dosyć bliskiego spotkania. W poprzednim sezonie obie ekipy zakończył rozgrywki obok siebie, odpowiednio Odra na 8 miejscu i Miedź na 7.

Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów

Ekipa z Głogowa także zagra pierwszy mecz w delegacji. Faworytem teoretycznie powinni być Pomarańczowo-Czarni. Stomil walczył w poprzednim sezonie o utrzymanie, a Chrobry w pewnym momencie liczył się nawet w walce o awans do Ekstraklasy.

>