Organizatorka Strajku Kobiet w Głogowie z zarzutami! - Miedzioweinfo.pl

Organizatorka Strajku Kobiet w Głogowie z zarzutami!

Organizatorka Głogowskiego Strajku Kobiet została dzisiaj wezwana do złożenia wyjaśnień. Martyna Rybka usłyszała zarzut zorganizowania zgromadzenia bez wymaganego zawiadomienia.
Strajk Kobiet Głogów
fot. Barbara Popiel

Spacer milczenia

Chodzi o zorganizowany 28 listopada spacer milczenia, podczas którego ponad 100 osób przeszło ulicami Głogowa. Trasa przebiegała z Parku Słowiańskiego na Nadodrzański Bulwar. Podczas wydarzenia, poza przemarszem, ułożono również przy pomocy zniczy symboliczną błyskawicę – znak rozpoznawczy Strajku Kobiet. Wśród protestujących był między innymi Piotr Borys, poseł Koalicji Obywatelskiej.

“Odmówiłam swoich wyjaśnień. Nie przyznałam się do postawionego mi zarzutu”

Co po dzisiejszym przesłuchaniu? Nie wiem. Albo sprawa skończy się w sądzie, albo zostaną mi inne zarzuty postawione[…] nie damy się zastraszyć

Martyna Rybka

Podczas spaceru Rybka została spisana wraz z innymi organizatorkami strajku. W opublikowanym na swoim profilu “lajwie” aktywistka dziękuje za udzieloną pomoc prawną, oraz zapewnia, że nie zamierza ustąpić w swojej działalności. Nie wiadomo jak będzie rozwijać się ta sprawa. Podobny marsz odbył się w Głogowie wczoraj, i również tam dane organizatorek zostały spisane przez funkcjonariuszy Policji.

>