Polkowice. Koszykarki z bolesną porażką w europejskich rozgrywkach - Miedzioweinfo.pl

Polkowice. Koszykarki z bolesną porażką w europejskich rozgrywkach

Dotkliwą porażkę zaliczyły polkowickie koszykarki w starciu w Stambule. Przegrały z Fenerbahce 111:61.
Fenerbahce vs BC Polkowice / fot. BC Polkowice

Polkowiczanki utraciły pozycję liderek Euroligi. W pierwszym starciu z tureckim Fenerbahce podopieczne trenera Kowalewskiego sensacyjnie wygrały na swoim parkiecie z ekipą ze Stambułu.

Wyjazdowy mecz był już natomiast zupełnie inną historią i to Fenerbahce dyktowało warunki od początku pierwszej kwarty, aż do zakończenia starcia.

W pierwszej kwarcie wydawało się, że zawodniczki z Turcji da się pokonać. BC Polkowice przegrały pierwszą kwartę wynikiem 31:20, a 11-punktowa strata wydawała się możliwa do odrobienia.

Sytuacja zmieniła się w drugiej kwarcie. Tam gospodynie włączyły wyższy bieg i dominowały nad polkowiczankami w każdym aspekcie gry. Wyraz tego zobaczyliśmy również w wyniku – druga kwarta padła łupem Fenerbahce aż 32:15.

Z tego wyniku trudno już było wrócić, tym bardziej, że nowe liderki tabeli ani myślały zwalniać tempa. Ostatecznie pozostałe dwie kwarty również padły ich łupem. Zwyciężyły je odpowiednio wynikami – 22:10 oraz 26:16. Wynik meczu pokazywał całkowitą dominację Turczynek. Na tabeli wyników widniał wynik 111:61.

W efekcie to właśnie zawodniczki z Turcji wskoczyły na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Kolejne starcie w Eurolidze Kobiet, BC Polkowice rozegra już 11 stycznia. Rywalkami koszykarek z Zagłębia Miedziowego będzie drużyna Olympiakosu Pireus.

Źródło: gmina Polkowice