Miedziowe w 1 lidze: Stal zbyt twarda dla Miedzi, wymiana ciosów w Zabrzu - Miedzioweinfo.pl

Miedziowe w 1 lidze: Stal zbyt twarda dla Miedzi, wymiana ciosów w Zabrzu

W 11 kolejce PKO BP Ekstraklasy byliśmy świadkami wspaniałej batalii Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin. Miedź zanotowała kolejną porażkę w tym sezonie.
Piłkarze Zagłębia Lubin / fot. Zagłębie Lubin

Po 11 kolejce Ekstraklasy cieszono się jedynie w Lubinie. Zagłębie w bardzo ciekawym meczu dało radę pokonać na wyjeździe Górnika Zabrze. Po 90 minutach na tablicy wyników widniał wynik 3:2.

Ponownie, kiepski wynik zanotowała Miedź Legnica, która dalej nie dała rady przełamać kiepskiej serii, mimo atutu własnego boiska i ostatecznie uległa Stali Mielec 2:0.

Gol za gol w Zabrzu

Starcie w Zabrzu było bardzo emocjonujące i dostarczyło nam sporo bramek. Łącznie kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli ich aż 5.

W mecz lepiej weszli goście z Lubina. Miedziowi zdobyli gola już w 11 minucie meczu, dzięki czemu mogli kontrolować spotkanie, a także szukać skutecznych kontr. Górnik wziął się jednak do odrabiania strat, a to zapunktowało już w 18 minucie.

Kolejną bramkę w 32 minucie zdobył Filip Starzyński, który wyprowadził Zagłębie na prowadzenie. Do przerwy do Lubinianie prowadzili w tym starciu i to oni schodzili po pierwszej połowie w lepszych nastrojach. Górnik dalej nie odpuszczał i w 58 minucie Robert Dadok wyrównał po raz drugi.

Sytuacja w meczu była dosyć wyrównana, ale to Górnik Zabrze utrzymywał się przez większość czasu przy piłce. Nie przeszkodziło to Lubinianom strzelić ostatniej bramki w tym spotkaniu. Kłudka podał piłkę do Bohara, a ten strzałem umieścił ją w siatce. Ostatecznie to Zagłębie zwyciężyło 3:2.

Słaby wynik na swoim boisku

Mniej powodów do radości ma Miedź Legnica, która dalej nie może się wygrzebać ze strefy spadkowej. Sytuacji tej nie poprawi na pewno mecz ze Stalą Mielec, w trakcie którego Legniczanie zaliczyli tragiczne spotkanie.

Miedź ponownie straciła gola w pierwszej połowie, a katem Legniczan był w tym przypadku Said Hamulic. Jakby tego było mało Miedzianka straciła przysłowiowego gola do szatni w 45 minucie meczu.

Dwubramkowa przewaga pozwoliła Stali Mielec spokojnie rozbijać ataki Miedzi Legnica, która tego dnia nie pokazała zbyt wiele zarówno w ofensywie, jak i defensywie.

Źródło: media