Miedziowe w Ekstraklasie: Bolesna lekcja futbolu w Łodzi i remis w Legnicy - Miedzioweinfo.pl

Miedziowe w Ekstraklasie: Bolesna lekcja futbolu w Łodzi i remis w Legnicy

13 kolejka PKO BP Ekstraklasy zakończona. Zagłębie zaliczyło porażkę w starciu z Widzewem, a Miedź zremisowała.
Miedź – Cracovia / fot. Miedź Legnica

W tej kolejce żadna z ekip z Zagłębia Miedziowego nie zdobyła kompletu oczek. Miedzi Legnica udało się zremisować na swoim boisku z Cracovią, lecz Zagłębie Lubin otrzymało bolesną lekcję w wyjazdowym starciu. Widzew Łódź zmiażdżył Miedziowych aż 3:0.

Widzew kasuje Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin zdecydowanie nie zagrało dobrego spotkania w starciu z Widzewem Łódź. Spotkanie rozgrywane na stadionie Czerwono-biało-czerwonych odbywało się pod dyktando ekipy gospodarzy.

Pierwsza bramka padła w 30 minucie meczu. Widzew otrzymał rzut karny, a do futbolówki podszedł Kreuzriegler, który zamienił go na gola. Drużyny schodziły na przerwę w różnych nastrojach. Zagłębie było gotowe na walkę w drugich 45 minutach, lecz chwilę po przerwie otrzymali kolejny cios. Sanchez podał piłkę do Terpilowskiego, a skrzydłowy Widzewa wpakował ją do siatki.

Widzew ani myślał odpuścić, a Zagłębie cały czas nie potrafiło znaleźć drogi do bramki rywala. W 66 minucie wynik meczu został ustalony, a wszelkie nadzieje Zagłębia zgasły. Marek Hanousek zdobył ostatniego gola w tym meczu. Miedziowych w tym meczu nie było stać nawet na gola honorowego.

Remis w Legnicy

W Legnicy po raz pierwszy drużynę poprowadził tymczasowy trener drużyny Radosław Bella. Na swoim obiekcie Miedź Legnica podejmowała krakowską Cracovie.

W Miedzi cały czas widoczne były stare problemy, m.in. nieskuteczność w ofensywie. Wykorzystali to przyjezdni, którzy otworzyli wynik meczu w 35 minucie.

W drugiej połowie gospodarze oddali tylko jeden celny strzał na bramkę rywala… który zamienili na gola. Wynik meczu w 52 minucie wyrównał Henriquez i była to ostatnia bramka jaką zobaczyli kibice zgromadzeni w Legnicy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, a drużyny podzieliły się punktami.

Źródło: media