Puchar Polski. Jak w rozgrywkach poradziły sobie drużyny z Zagłębia Miedziowego? - Miedzioweinfo.pl

Puchar Polski. Jak w rozgrywkach poradziły sobie drużyny z Zagłębia Miedziowego?

Obydwie ekipy, które pozostały na placu boju w Pucharze Polski odpadły. Zarówno Zagłębie Lubin jak i Chrobry Głogów kończą swoją przygodę na 1/16 finału.
Chrobry Głogów / fot. UM Głogów

To już koniec przygody z Pucharem Polski dla ekip z Zagłębia Miedziowego. W stawce na tym etapie rozgrywek pozostał jedynie Zagłębie Lubin oraz Chrobry Głogów. Ci pierwsi zmierzyli się Motorem Lublin, natomiast Chobry stanął naprzeciwko Pogoni Siedlce.

Mimo tego, że ekipy z Zagłębia Miedziowego były notowane wyżej, to zaskakująco odpadły w starciach z rywalami z niższych lig. Przyjrzyjmy się tym meczom.

Kompromitacja w Lublinie

Zagłębie podchodziło do meczu z Motorem jako murowany faworyt. Lubelska drużyna znajduje się obecnie dwie dywizje niżej od ekipy z Lubina.

W tym starciu obie drużyny prezentowały względnie równy poziom. Zagłębie częściej tworzyło sobie sytuacje bramkowe, lecz w praktyce nic z tego nie wynikało. Wszystko wskazywało na to, że do wyłonienia zwycięzcy konieczna będzie dogrywka.

W niej szybki cios zadali gospodarze, a Zagłębie rzuciło się do odrabiania strat. Przyjezdnym mówiąc kolokwialnie “zagotowały” się głowy, a efektem tego były dwie czerwone kartki w 102 i 105 minucie meczu. To jasno wskazywało na to, że wyniku nie uda się odrobić i w efekcie to Motor Lublin awansował dalej.

Bez szans w Siedlcach

Kiepsko zaprezentował się także Chrobry Głogów w starciu z II-ligową Pogonią Siedlce. Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz i po raz pierwszy trafili do siatki Chrobrego już w 15 minucie. Kolejny cios przyszedł zaledwie 10 minut po tej bramce, a to oznaczało dwubramkową przewagę siedleckiej ekipy.

Po zmianie stron Chrobry starał się złapać kontakt bramkowy, lecz bezskutecznie. Wynik za to znowu podwyższyli gospodarze, którzy zdobyli gola 10 minut przed końcem meczu. Podopiecznych trenera Gołębiewskiego stać było jedynie na honorowe trafienie z rzutu karnego.

Źródło: media